>

SAĞLIKLI YAŞAM

İdeal Penis Boyu

İdeal penis boyu ne kadar olmalı? İşte cevabı…
 
   
 
 
     

İdeal penis boyu diye bir şey yoktur. Ancak coğrafyamızda ortalama boy 12-15 cm olarak gösteriliyor.

İŞLEV DAHA ÖNEMLİ

Yıllarca uzmanlar, erkeklerin penis boyu takıntısı için, boyu değil işlevi önemli diye açıklama yaptı. Ancak bu, erkekler için sorun olmaktan çıkmayınca tıbbi çözümler devreye girdi ve penis büyütme başladı.

Aslında ideal penis boyu diye bir şey yok. Zira penis boyutu yaşanılan bölgeye göre değişebildiği gibi, yapılan çalışmalar, bir kadın için erkeğin penis boyunun çok da önemli olmadığını ortaya koymuştur. Bununla birlikte, bu çalışmaları yapıp bu sonuçları yazan erkekler için bile penis boyunun önemli olmadığını söylemek iddialı olabilir. Ancak yine de bizim coğrafyamızda durum nedir diye sorarsanız, yumuşak penis boyu ortalama 8- 9 cm, sertleşmiş penis boyu da ortalama 12-15 cm olarak saptanmıştır.

Mikropenis denen, penisin gerçekten küçük olduğu, sertleşmiş haliyle 7 - 8 cm’den kısa olduğu durumlarda büyütme ameliyatı önerenler var. Penis boyunu büyütmek için bir sınır değerden öte erkeğin cinsel ilişkiye girmesini engelleyecek anatomik zorluklardan bahsetmek gerekir. Bunların başında aşırı şişmanlık nedeniyle penis boyunun göreli kısalığı geliyor.

Vakum cihazları kullanılarak penis boyu az da olsa uzatılabilir. Ancak boyun belirgin arttırılabilmesi ancak ameliyatla mümkün. Sertleşme yeteneğindeki süngersi cisimlerin yarısından fazla bir kısmı vücut içindedir ve leğen kemiğinin ön kısmıyla bağlantılıdır. Bu bağlar kesilerek süngersi cisimler vücut dışına çekilir ve bu işlem penis boyunu 2 -3 cm uzatabilir. Ayrıca, hastanın kendi yağının penis etrafına enjekte edilerek penis çapının artırılması, alt karın yağlarının alınması gibi yöntemler de uygulanmaktadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>