>

KÜLTÜR-SANAT

ROXY Bu Kış Eğlenecenin Adresi

Aralık ayı konserleriyle yine dopdolu...
 
   
 
 
     

04 Aralık Cuma
Blond:ish

Meşhur Kompakt ailesinin üyelerinden olan Anstascia ve Vivie-Ann orjinal soundlarına ve dillere destan eğlenceli duruşlarını dışa çıkarıyorlar.

Başlarda hiçbir planları yoktu. Yalnızca 2007 WMC'de yapılan şans eseri bir toplantı, daha sonraları farklı etkilere yol açan bir olaylar zincirini başlattı. Montreal'da bulunan Cherry Clubida yaptıkları partilerden sonra 2010 yılında ikili BLOND:ISH adıyla Kanada sınırları dışına taşmaya karr verdi. Londra, ikiliye yurtdışı sıçramaları için mükemmel bir fırsat sundu ve eski bir arkadaşları kendilerini Kompakt ailesiyle tanıştırdı.

Dünyanın çeşitli şehirlerinde buldukları birçok konser fırsatı ikiliye sahne alacakları önemli bir alan yarattı ve kanıtladı ki, sözün bittiği yerde BLOND:ISH'in müziği başlıyor! Burning Man'de son 4 senede çaldıkları performanslar ikiliyi, kendileri gibi düşünen takipçileriyle yakınlaştırdı ve yüksek profilli bazı sanatçılar için yapılan remixler gelecek başarılarını perçinledi.

BLOND:ISH Ekim 2015'te Kompakt'tan çıkacak albümleriyle yeni bir maceraya doğru atılıyor. Welcome To The Present, Güney Amerika, Meksika, Hindistan gibi ülkelerde yaptıkları seyahatlar esnasında üretildi. Kompakt üzerinden daha önce yaptıkları release'lerde de karşılaştığımız psychedelic ve ruhani etkilerin yanı sıra, ikili bu sefer de bizleri klüp konforundan bir az çıkartıp elektronika alanının derinliklerine taşıyacak.

Çeşitli mekanlarda yapılan bu ses kayıtları, geleneksel enstrümanlar ve çok dilli vokaller etrafta pek de olmayan bir sound yaratılmasına sebep oldu. Albüm BLOND:ISH'in müzikal yolculuğunun yalnızca bir parçası. İkili, hikayelerini yazmaya devam ediyor ve 4 Aralık'ta Roxy'de harika bir set ile sevenleriyle olacak.
warm-up: Aslı Köse
After: Evrim

Kapı Açılış: 22:00
Bilet : 40 TL

05 Aralık Cumartesi
BlackTrick 1.Yıl

Yıl boyunca İstanbul kulüp kültürüne yeni bir soluk getiren underground müzik oluşumu Blacktrick, 5 Aralık Cumartesi akşamı, tüm ekibiyle ve Londra'dan Last Japan'in katılımıyla, Roxy'de birinci yılını kutluyor.

Türkiye'de alışılagelmiş kulüp kültürüne yeni bir boyut getirip, yıl boyunca seyircisine türler arası dinletiler sunan yeraltı bas müzik oluşumu Blacktrick, bir yıllık deneyimini Roxy'de düzenleyeceği gecede sizlerle paylaşmaya geliyor.

Gecede; SBTV, RinseFM, SSENSE, Mixmag ve BBC Radio 1 gibi önemli radyolarda setleri yayınlanan, Londra moda defilelerine müziğiyle katılan, NTS Radio’daki Circadian Rhythms programıyla kendine Zomby, Rapid, Trim, Treble Chef gibi çağdaş müzik pioneerları içerisinde yer bulan, setlerinde dönemin modası olan akımların üzerinde, kendine özgü grime/dubstep/hip-hop türlerinde seçkiler yapan Last Japan, Blacktrick ev sahipliğinde gecenin onur konuğu olacak.

RBMA'ya bu sene Türkiye’den katılan, Boomarm Nation plak şirketinden çıkardığı 7'/kaset albümüyle ve İngiltere menşeili Blacklist etiketiyle yayınlanacak plağıyla bass/noise türlerine aşina bir dinleyici kitlesine hitap eden İskeletor, dark techno/trap türlerinde analog prodüksiyonlarıyla ses getiren Feelinmet, doksanlar Memphis rap soundundan ve japon kültüründen etkilenen dubstep/trap prodüksiyonları ve setleriyle Kufura, trap/grime/ambient başta olmak üzere bass müzik türlerinde etkin DJ ve prodüktör G-Loc, footwork/trap türlerinde geniş bir skalada DJ setlerle dinleyicisine ulaşan Bawer, gecenin line-up'ını oluşturacak.

Line Up

FEELINMET // 22:00 – 22:45
https://soundcloud.com/feelinmett
BAWER // 22:45 – 23:30
https://soundcloud.com/ilginbawer
KUFURA // 23:30 - 00:15
https://soundcloud.com/kufura
G-LOC // 00:15 - 01:00
https://soundcloud.com/highgtraining
LAST JAPAN // 01:00 - 03:00
https://soundcloud.com/lastjapan
İSKELETOR // 03:00 - 04:00
https://soundcloud.com/iskeletor

BLACKTRICK
https://soundcloud.com/blacktrick

Kapı Açılış: 22:00
Bilet: 25 TL

11 Aralık Cuma
XJAZZ ISTANBUL X BERLIN – Studnitzky 4Tet & Maden Öktem Ersönmez
STUDNITZKY Quartet

STUDNITZKY her zaman caz, klasik ve elektronik müzik diyarlarında seyahat etmiştir. Benzersiz müziğinde hiçbir nota gereksiz yere değildir. Müziği detaylı, sade ve transparan olmakla birlikte özgün bir duygusal derinlik sunmaktadır.
STUDNITZKY hali hazırda Trompet ve Piyano enstrümanlarında yüksek seviye bir performansçı olarak uluslararası alanda tanındı. Kendi jenerasyonunda çok az müzisyen tüm Dünya’da birçok kulüp ve festivalin sahnesinde yer alma fırsatı buldu. Nils Landgren’s Funk Unit, Jazzanova, Mezzoforte, Nightmares On Wax, Moritz von Oswald ve Dominic Miller gibi isimlerle birlikte çalışmaları ve kayıtları bulunmakta.
Sebastian Studnitzky: Piyano & Trompet
Laurenz Karsten: Gitar
Paul Kleber: Bas
Tim Sarhan: Bateri

MadenÖktemErsönmez

İstanbul’daki en iyi müzisyenlerden birkaçını bir araya getiren modern caz üçlüsü olarak karşımıza çıkmakta. MOE spontane ve karşılıklı etkileşime açık bir müzik yapıyor. Müziklerinde caz, rock, drum’n bass, punk, noise, elektronik, ambient tınılar duymak mümkün.
Sarp Maden – Gitar
Volkan Öktem – Bateri
Alp Ersönmez – Bas

Kapı Açılış: 21:00
Bilet: 40 TL

12 Aralık Cumartesi
Club Bangkok

Aslında hiç gitmek istemezsiniz ama günün sonunda kendinizi orada bulursunuz. Günler öncesinden 22-23 arasını ayırtırsınız, beraber gidecek insan aranırsınız, hatta yeri geldi mi doğum gününüzü bile kutlarsınız.

Bu sefer ise sahamızda yeni bir oyuncu var: bira...

Evet bildiğiniz düz bira. Mega Happy Hour ile biralar bizden, saatler gece yarısını göstermeden götü başı dağıtmak sizden.

Mega Happy Hour nedir?

22.00 - 00.00 arası bilet alıp, ki bu bilet 30 TL, içeriye giren herkes, gece yarısına kadar bardan istediği kadar birayı alıp, istediği gibi içebiliyor. Hani şu itici Instagram fenomenleri "Değişik bir şey deniyoruz, gelin şahane parti var. Suzy'de çalıyoruz" gibi şeyler yazıyorlar ya... Ulan gerçekten biz değişik bir şey deniyoruz, gelin beraber acayipleşelim...

Zaten ne demiş Hunter S. Thompson? “Gidişat tuhaflaşınca, tuhaf olan bira içer.”... Yani tam böyle değildi ama, siz işinizi bilirsiniz, anladınız.

Ne çalarız?

The XX, Moderat, Kasabian, MGMT, Franz Ferdinand, LCD Soundsystem, Tiga, Phoenix, Hot Chip, Jack White, Two Door Cinema Club, Human League, Major Lazer, Arcade Fire, The Magician, Blur, Miles Kane, Caribou, Disclosure, Superfood, Todd Terje, The Black Keys, Grimes, Metronomy, David Bowie, Vampire Weekend, Friendly Fires, Late of the Pier, Klaxons, Arctic Monkeys, Temples ve The Libertines ve daha bir sürü şey...
Warm Up: Soul ve Funk'ı öpüştürüp barıştıran Buğra Orcan.

Giriş: Gece yarısından önce 30 TL, sonrasında 20 TL
Kapı Açılış: 22:00

19 Aralık Cumartesi
Radyo Eksen Partisi

Radyo Eksen, yeni sezonda dinleyicileriyle Roxy’de buluşmaya devam ediyor.

Cumartesi gecesi Indie, ska, alternatif, punk, klasik rock’ı erbaplarından dinlemek için kapılar 22:00’da açılıyor. Eksen DJ’leri; Gülşah Güray, Güven Yıldız, Gülşah Turgut içlerinden geldiği gibi çalıyor.

Kapı Açılış: 22:00
Bilet : 35 TL

25 Aralık Cuma
Adamlar

Rock müzik grubu Adamlar, 25 Aralık’ta Roxy’de sevilen şarkılarını seslendiriyor.

Vokal, akustik gitar: Tolga Akdoğan
Elektrik gitar: Gürkan Öğütücü
Bas gitar: Burak Güngörmüş
Tuşlu çalgılar: Burak Irmak
Davul: Berkan Tilavel

İletişim;
Sıraselviler Cad. Aslanyatağı Sok. No:1-3 Taksim
34433 İstanbul
Tel: (0212) 249 1283
E-posta: info@roxy.com.tr
http://www.roxy.com.tr


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>