>

KÜLTÜR-SANAT

Sex Pistols’ın Basçısı Roxy’de

Günümüz rock müziğinin beslendiği ana damarlardan biri olan efsanevi topluluk Sex Pistols’ın basçısı Glen Matlock, 3 Kasım Çarşamba akşamı Roxy’de ...
 
   
 
 
     
SEX PISTOLS’ın Basçısı GLEN MATLOCK ROXY’de...

Günümüz rock müziğinin beslendiği ana damarlardan biri olan efsanevi topluluk Sex Pistols’ın basçısı Glen Matlock, 3 Kasım Çarşamba akşamı Doritos’un sponsorluğunda Roxy’de İstanbullu müzikseverlerin karşısında olacak. Glen Matlock ve grubu The Philistines, unutulmaz punk klasikleri “Anarchy In The UK”, “God Save The Queen”, “Holidays In The Sun”, “Pretty Vacant” gibi Sex Pistols klasiklerinin yanı sıra, Matlock’un solo çalışmalarından örnekler de seslendirecek. Gecede ön grup olarak 1993 yılında Tolga Özbey tarafından kurulan punk rock grubu Rashit sahne alacak.

Rock’n Roll’un sınırlarını genişleten Sex Pistols üyeleri, yaptıkları müzikle, anarşist, nihilist tavırlarıyla ve D.I.Y ( do it yourself-kendi işini kendin yap) etiğine sonsuz bağlılıklarıyla bir dönem gençliğinin hayatını değiştirdi. Sex Pistols’ın “Anarchy in the UK” isimli ilk single çalışmasının ardından gruptan ayrılan Glen Matlock, “Rich Kids” isimli new wave grubunda Midge Ure ile çalıştı. Sex Pistols’la olan bağını tamamen koparmayan ve gruba stüdyo müzisyeni olarak dışarıdan destek veren Matlock, efsane albüm “Never Mind The Bollocks Here’s The Sex Pistols” albümünde grubun kadrosunda yer aldı.

3 Kasım akşamı Roxy’de izlenebilecek Glen Matlock ve grubu The Philistines şu üyelerden oluşuyor: bas ve vokalde Glen Matlock, davulda Chris Musto, gitarda Koozie Johns ve Ray McVeigh.

Etkinlik Tarihi : 3 Kasım Çarşamba 21:00
Bilet Fiyatları: Tam: 30.000.000 - Öğrenci: 25.000.000 TL
Not: Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>