>

KÜLTÜR-SANAT

Sokak'ta buluşalım...

Jazz Cafe Ocak ayının son haftasında iddialı etkinliklerle karşınızda... Sokakta Partisine dikkat çekiyoruz..
 
   
 
 
     
25 Ocak Salı
Turgut Berkes ‘Kara Kutu’
Saat: 22.00


Turgut Berkes ve ‘Kara Kutu’ nihayet gün yüzüne çıkıyor. Türk avantgarde müzik ortamının en esaslı albümlerinden biri olan ‘Kara Kutu’ 25 Kasım Salı gecesi Jazz Cafe’de. sevenlerinin uzun zamandır dinlemek istedikleri Turgut Berkes o gece pek çok yetenekli müzisyenle çalacak. Berkes, çevirmen, tiyatrocu, ressam, şarkı sözü yazarı ve besteci olarak karşımıza çıkıyor. 25 Kasım akşamı sadece müziğe değil sözlere de dikkat kesilin.

Turgut Berkes - akustik gitar, ritim gitar, vokal, Faruk Kavi – gitar, Ayça Sarıgül - bas gitar, Timur Kurşunoğlu – davul.


26 Ocak Çarşamba
Bülent Ortaçgil
Saat: 22.00


Bülent Ortaçgil, Jazz Cafe sezonunu açtı. Son 6 yıldır olduğu gibi artık çarşambaları Jazz Cafe'de olacak. İstanbul çarşambaları Ortaçgil'le bir başka güzel... Bülent Ortaçgil uzun bir sessizliğin ardından Jazz Cafe'de yeniden bizlerle olacak. Adını verdiği çarşamba gecelerinde yeniden Ortaçgil'in doyumsuz şarkılarını dinleyeceğiz. Sanatçının klasikleşen şarkılarında naiflik ve kalite her çarşamba Jazz Cafe'de. İstanbul çarşambaları Ortaçgil'le bir başka güzel. Sanatçıya her zaman olduğu gibi Erkan Oğur, Gürol Ağırbaş, Baki Duyarlar, Cem Aksel'den oluşan dev kadro eşlik ediyor.

Bülent Ortaçgil – gitar, Erkan Oğur – gitar, Gürol Ağırbaş – bas gitar, Baki Duyarlar – piyano, Cem Aksel –davul.

Ücret: 25 ytl.


27 Ocak Perşembe
Sokakta.com Partisi
Saat: 22.00
Sokakta.com, şehirdeki elimiz ayağımız. Bu akşam, yıl boyunca toplayıp biriktirdiklerimizi paylaşabileceğimiz; sokağın ritmini tüm geceye taşıyacağımız ama en önemlisi bol bol eğleneceğimiz bir organizasyonda Jazz Cafe'de buluşuyoruz. Sokakta.com'un düzenlediği bu özel gecede 2004 yılında kafelerden, evlerden, müzik marketlerden sokağa taşan parçaların yanında ne çalınacak, ne dinlenecek SİZ belirliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey en sevdiğiniz 5 parçadan oluşan mini bir listeyi sokakta@sokakta.com adresine postalamak. DJ Merve Erol tarafından çalınacak bu parçalar neşenize neşe katacak.

Bize de size sunacağımız sürpriz hediyeleri hazırlamak kalıyor. Ne dersiniz?


28 Ocak Cuma
Azz
Saat: 22.30


Jazz Cafe, artık Cuma akşamlarını canlı müziğe ayırıyor. Grup Azz tarafından yapılacak bu programda eğlenceli olduğu kadar kaliteli bir repertuarla baş başa kalacaksınız. Funk, groove, latin ve light jazz türünün başarılı örneklerinden ‘Every Breath You Take’, ‘Summertime’, ‘Something Got Me Started’, ‘Smooth Operator’, ‘Summer in Paris’, Michelle’ ve ‘Missing’ gibi yakından tanıyıp sevdiğimiz parçaları dinlemek için Jazz Cafe’ye gelmeniz yeterli.

Hediye Doğan – Solist, Emrah Benligil - Gitar, Bülent Sezgin – Bas, Gökhan Demir – Davul, Jeremy Therrien - Perküsyon.


29 Ocak Cumartesi
Jazz Cafe Dans Gecesi ve DJ Berro
Saat: 22.30
Jazz Cafe, bundan sonra her Cumartesi gecesini dansa ayırıyor. Özel dansçılar tarafından hazırlanan özel bir dans gösterisi sizleri bekliyor olacak. Salsa, merengue, cha cha, rhumba, paso doble, samba, jive.... Her birinde Latin danslarının kıvraklığını, enerjisini, neşesini, tutkusunu, hüznünü, romantizmini yaşayacak, Latin ruhunu içinizde hissedeceksiniz! Eğlenceyi yaşamanız için için Jazz Cafe'de olmanız yeterli. Jazz Cafe’nin resident DJ'i BERRO kendi arşivinden seçmelerle funk, latin ağırlıklı parçalar çalıyor. .


Adres :
Hasnun Galip Sok. No:20 Beyoğlu Bilgi için: 212. 245 05 16
www.jazzcafeistanbul.com

Jazz Cafe'ye nasıl gidilir?
İstiklal Caddesi üzerindeki sol taraftaki Büyükparmakkapı Sokak'a girdiğinizde ilk sağ sokağa sapın. Jazz Cafe sizi bekliyor olacak.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>