>

KÜLTÜR-SANAT

Son İşler

Tasarımcı Bülent Erkmen, 2000 yılından bu yana yaptığı çalışmalardan oluşan "Son İşler" başlıklı sergiyle, Garanti Galeri’ye konuk oluyor.
 
   
 
 
     
Son İşler

Sanat ve kültür alanına odaklanmış çalışmaların ağırlık taşıdığı işler arasında afiş, logo, dergi, kitap gibi grafik tasarım çalışmalarının yanı sıra halı, gömlek, sandalye ve ödül gibi farklı tasarım nesneleri de yer alacak.

Sergide, Erkmen’in 15 yıldır aralıksız sürdürdüğü ve son dönemde dışarıdan taşıdığı hazır nesnelerle metaforlar yarattığı Arredamento Mimarlık dergisinin kapakları, İstanbul Devlet Tiyatrosu’na üç ayrı sezon için üç ayrı konseptle geliştirdiği afiş dizileri, Kumpanya Tiyatro Topluluğu için yaptığı oyun afişleri ile Ne Bileyim Kafam Karıştı isimli 10. yıl kitabı dikkat çekiyor.

Erkmen’in "Son İşler"i arasında, sergileme tasarımı dalında New York Art Directors Club’ın "Merit" ödülünü kazanan Osmanlı Bankası Müzesi ile GG (Garanti Galeri) ismiyle açılan yeni sergileme mekanının konsept tasarımı ve buralarda açılan bir dizi serginin sergileme tasarımları da yer alıyor.

Ayrıca Erkmen’in uluslararası etkinlikler için hazırladığı "Children are the Rhytm of the World", "Chinese Red Cross", "Europe 2020" afişleri, bağımsız sinemacılar için yaptığı iki afiş ve ticari sayılabilecek bir dizi tiyatro oyunu için tasarladığı afişler de yer alıyor. Yazının yazılışıyla oynayarak tasarladığı çeşitli logolar ve "Savaşa Hayır" logosunun farklı amaçlarla kullanımının yer aldığı örneklerin yanı sıra, Murathan Mungan, Sevgi Soysal, Nabokov, Bejan Matur ve Han Tümertekin için yaptığı kitap ve kitap kapakları da sergileniyor.

Sanatçının bir önceki sergisi "99-00 Çalışmaları"nın afişi ve kataloğu, "Self-promotion V" ve "Söyleşi işleri", CNN Türk’ün "Design 360" programı için Erkmen’le yaptığı konuşmanın yeniden kurgulanmış filmi ise serginin ayrı bir bölümünü oluşturuyor.

Tarih: 01.04.2004 - 22.05.2004
Sanatçı: Bülent Erkmen
Yer: Garanti Galeri
Telefon: 0212 293 63 71
Adres: İstiklal Cad. No:187 Beyoğlu

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>