>

DİĞER HABERLER

Boşanma Rakamları Korkutuyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçen yıl Türkiye’de boşanma sayısı bir önceki yıla göre yüzde 4,5 oranında artarak 130 bin 913’e yükseldi.
 
   
 
 
     

Medya Takip Ajansı Interpress’in iki bini aşkın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasına göre, Ocak ayından bu yana yazılı basında boşanma konusunda 18 bin 378 haber çıktığı tespit edildi. Geçtiğimiz yıl boşanma sayısında en fazla artışın yaşandığı il yüzde 48,8 ile Bayburt olurken, bu ilimizi yüzde 27,8 ile Şanlıurfa, yüzde 20,6 ile Çanakkale takip etti. Hakkâri’de ise geçen yıl boşanma sayısı yüzde 20,5 azalarak, en fazla düşüş yaşanan kent oldu. Hakkâri'yi yüzde 17,1 ile Niğde ve yüzde 15,1 ile Adıyaman takip etti.

Boşanma haberleri de artış gösterdi

Interpress’in incelemesine göre, boşanma haberleri içinde şiddet nedeniyle boşanma hakkında toplam 4 bin 834 haber çıktığı belirlendi. Boşanma nedenleri arasında ekonomik sorunlar sebebiyle boşanma 2 bin 144 habere konu olurken, şiddetli geçimsizliğin ise 1.132 haber ile yer aldığı saptandı. Aldatma ve zina nedeniyle boşanma binden fazla haber ile gündeme gelirken, ilgisizlik, evden kovma, psikolojik sorunlar ve kötü alışkanlıklar gibi nedenlerinde boşanma konusunda etkili olduğunun çıkan haberlere yansıdığı tespit edildi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>