>

KÜLTÜR-SANAT

Taner Ölmez: “Ali Vefa ile Karşılaşsam Ona Sıkı Sıkı Sarılırdım”

TÜRSAK Vakfı YouTube kanalında sinemaseverlerle buluşan “Senaryo Sohbetleri” programının dördüncü konuğu senarist Pınar Bulut’tu, sürpriz konuğu ise Taner Ölmez oldu.
 
   
 
 
     

Ezel, Mucize Doktor ve İkimizin Yerine gibi başarılı projelerin senaristi Pınar Bulut; DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğinde hayata geçirilen 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması kapsamında gerçekleştirilen “Senaryo Sohbetleri” programının dördüncü konuğu oldu. Mucize Doktor dizisi ile efsaneleşen oyuncu Taner Ölmez de program sırasında canlı yayına katılan sürpriz isimdi.

Pınar Bulut, programın moderatörlüğünü yapan yönetmen Bora Talat Oyacı’nın sorularının yanı sıra takipçilerin sosyal medya ve YouTube üzerinden sordukları soruları cevapladı. Pınar Bulut ayrıca TÜRSAK Vakfı Instagram hesabından yapılan çekilişle kendisine canlı yayına bağlanarak soru sorma hakkı kazanan bir sinemaseverin sorusunu da içtenlikle cevapladı.

“Ali Vefa İle Karşılaşsam Ona Sıkı Sıkı Sarılırdım”


“İşimin en sevdiğim yanlarından biri karakterler üzerinde çalışmak. Karakteri güçlü bir şekilde kurunca ortaya çıkan dizi veya film de çok güçlü oluyor” diyen Pınar Bulut’un senaristliğini yaptığı “Mucize Doktor” dizisinde başrol karakteri Ali Vefa’ya hayat veren oyuncu Taner Ölmez de canlı yayına katıldı. Ölmez, senarist Pınar Bulut’un daha önce yazdığı bir kısa film senaryosundan etkilenerek bu dizide rol almak istediğini vurguladı ve ekledi: “Dizi benim açımdan adı gibi bir mucize. Evrende böyle bir şeyin dolaşıp bana gelmesi beni çok sevindirdi. Ali Vefa ile bir gün karşılaşsam ona uzun uzun bakar ve sarılırdım”.

“Diyalog, Karakterin Bir Fonksiyonudur”

Moderatör Bora Talat Oyacı’nın sorduğu “ “Diyalog yazmanın en can alıcı noktası çok dinlemek ve dışarıyı çok iyi gözlemlemek. Yazılarımın çoğunu kafede oturup insanların konuşmalarını dinleyerek yazıyorum. Bir karakteri hakkıyla yazmak için onun derisinin altına girmek zorundasın. Yazdığın karaktere sempati duymasan bile empati duymalısın ki yaptığın işte başarılı olabilesin”.

Yönetmen Bora Talat Oyacı’nın moderatörlüğünü yaptığı ve TÜRSAK Vakfı’nın YouTube kanalında sinemaseverler ile buluşacak “Senaryo Sohbetleri”nin beşincisi yapımcı Birol Güven’in katılımıyla 2 Mayıs Cumartesi akşamı saat 21.00’da TÜRSAK Vakfı’nın YouTube kanalından canlı olarak takip edilebilecek. Canlı yayınları kaçıran sinemaseverler ise programa ait önceki bölümlere TÜRSAK Vakfı’nın YouTube kanalından erişebilecek.

Programın tamamını izlemek için Tıklayınız: https://www.youtube.com/watch?v=2Cc9xVeDgaI

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>