>

KÜLTÜR-SANAT

“Tarla Kuşuydu Juliet” Prömiyeri Yapıldı!

Deniz Çakır, Engin Alkan, Fatih Al, Mert Şişmanlar’ın rol aldığı müzikli komedi oyunu “Tarla Kuşuydu Juliet”, kahkahalarla ve alkışlarla karşılandı.
 
   
 
 
     

Shakespeare’in ünlü âşıkları Romeo ve Juliet’i, günlük hayatta ve çığırından çıkmış bir evlilik içinde sahneye taşıyan oyunun yönetmen koltuğunda da usta tiyatrocu Engin Alkan oturuyor. Ezop Sahne tarafından sahneye konan “Tarla Kuşuydu Juliet”in UNIQ Box’ta gerçekleşen prömiyerine; Tuba Ünsal, Özge Özberk, Alper Saldıran, Sercan Badur, Metin Uca, Nevra Serezli, Suna Keskin, Özgür Özberk, Miro Gerede ve Halim Ercan gibi ünlü isimler katıldı.

Engin Alkan’ın yıllar önce Şehir Tiyatroları’nda da yönettiği ve rol aldığı sürprizli, müzikli komedi oyunu “Tarla Kuşuydu Juliet”, önceki akşam perdelerini ilk kez açtı. Mizah yazarı Ephraim Kishon’un kaleme aldığı, Hale Kuntay’ın dilimize kazandırdığı “Tarla Kuşuydu Juliet”te Deniz Çakır, hem Juliet hem de dadı rolünde; Engin Alkan ise hem Romeo hem de rahip rolünde seyirci karşısına çıkıyor. Oyunda başrollere, Shakespeare rolündeki Fatih Al ve çiftin kızı Lukretia rolündeki Mert Şişmanlar eşlik ediyor. Dekor tasarımını Cihan Aşar’ın, kostüm tasarımını Nihal Kaplangı’nın yaptığı “Tarla Kuşuydu Juliet”in müzik direktörlüğünü ise Murat Bavli üstleniyor.

Romeo ve Juliet’in hazin ve trajik hikayelerini mizahi bir yaklaşımla ele alan Ezop Sahne yapımı “Tarla Kuşuydu Juliet”te, “Bulutların üzerinde insanı gezdiren aşk nasıl olur da böyle bir hâle gelir?” sorusuna yanıtlar aranıyor. Oyunda; intiharın eşiğinden son anda dönen Romeo ve Juliet, evlenip bir de çocuk sahibi oldukları, sefalet içindeki evliliklerinde 30 yılı geride bırakmışlardır. Gündelik hayatta, hiç de alışılageldiği gibi olmayan âşıklar, kimsenin hayal bile edemeyeceği perişan bir hayat sürmektedirler. Mezarında ters dönen Shakespeare, birbirlerine dünyayı zindan ettikleri sıradan günlerden birinde, bu kepazeliğe son vermek üzere yanlarına gelir.

İki perdelik “Tarla Kuşuydu Juliet” oyunu prömiyerinin ardından; 16 Ocak Perşembe akşamı 20.30’da UNIQ Box, 19 Ocak 2020 Pazar günü saat 18.00’de Kenter Tiyatrosu, 20 Ocak 2020 Pazartesi akşamı saat 20.30’da Duru Ataşehir ve 24 Ocak Cuma akşamı ise saat 20.30’da UNIQ Box’ta sahnelenecek. Oyunların biletleri, Biletix’ten ve salonların gişelerinden temin edilebilir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>