>

KÜLTÜR-SANAT

The O.C Dizisinin Yıldızı Mischa Barton Altın Koza’da

Ülkemizde gösterildiği dönemde ilgiyle izlenen gençlik dizisi The O.C.`nin yıldızı Mischa Barton’ı, Adana’da ağırlamaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

15 – 21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 21. Altın Koza Film Festivali, dünyaca ünlü yıldız Mischa Barton’ı ağırlamaya hazırlanıyor. Festivalin ‘Türk Sineması’nın 100. Yılı’ temalı açılış gecesi için özel olarak Adana’ya gelecek yıldız, sinemamızın bu heyecanına ortak olacak.

1986 doğumlu yıldız gösteri dünyasıyla 1996 yılında All My Children adlı televizyon dizisinde oynayarak tanıştı. Çeşitli televizyon dizilerindeki oyunlarının yanı sıra büyük başarı kazanan Notting Hill ve Altıncı His gibi filmlerde de rol aldı. 2003 - 2006 yılları arasında dünyanın birçok ülkesinde gösterilen ve sevilen gençlik dizisi The O.C.'de Marissa Cooper karakterini canlandırdı. Bu rolüyle uluslararası ün kazandı ve Entertainment Weekly tarafından 2003'te 'yılın kızı' seçildi. Ülkemizde şu ara gösterilen Medcezir dizisi The O.C.'den uyarlama ve Mischa Barton'ın rolünü Serenay Sarıkaya oynuyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olarak kabul edilen festival kapsamında ulusal ve uluslararası yarışmalar, sergiler, söyleşiler sanatseverlerle buluşacak. Dünyanın çeşitli köşelerinden 205 film, toplam 10 sinema salonunda 515 gösterimle izleyiciyle buluşacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>