>

MODA - STİL

Fashion Week Istanbul Ekim Tarihleri Açıklandı

12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek hafta için başvurular açıldı.
 
   
 
 
     

Türk moda tasarımcılarının özel koleksiyonlarını dünyaya tanıtan Fashion Week Istanbul, 12-15 Ekim tarihleri arasında dikkatleri yeniden İstanbul’a çekecek.

Geçtiğimiz Nisan ayında başarılı ve etkileyici şovlarla moda sektörünün gündemine oturan, Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi gören Fashion Week Istanbul, 12-15 Ekim tarihleri arasında dijital olarak yeniden modaseverlerin karşısında olacak. Başvurular, 5 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında www.fashionweek.istanbul adresi üzerinden yapılabilecek.

Fashion Week Istanbul, Dijitalleşmedeki Başarısını Kanıtladı

13-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen bu yılki ilk moda haftası, dijitalleşmedeki başarısını ortaya koydu. Türk tasarımcılar ve markalar, www.fashionweek.istanbul adresi üzerinden modanın görsel sanatla buluştuğu 30 kısa filmle dünya podyumuna çıktı. Fashion Week Istanbul kapsamında gerçekleşen tüm şovlar halen büyük bir ilgi ile, www.fashionweek.istanbul adresi üzerinden izlenmeye devam ediyor.

Koleksiyonların Başarısı Dünya Basınında Yer Aldı


Fashion Week Istanbul başarılı koleksiyon hikayeleri ile, Fashion United, Fashion Network, Fashion Week Daily, Paper, Wonderland, Hero, Vogue ve Retail & Leisure International gibi moda sektörünün nabzını tutan çok sayıda yabancı mecrada geniş yer buldu. Pek çok koleksiyon filminde "sürdürülebilirlik" kavramının ele alındığı moda haftasında, pandemiyle birlikte değişen çizgiler de dikkatleri çekti. Yerel motiflerin ve otantik tasarımların bolca kullanıldığı koleksiyonlar, Türkiye’nin ve İstanbul’un değerlerini ön plana çıkardı. Filmlerde, tarihi Türk hamamı, Pera Palas oteli, Pamukkale travertenleri gibi ilgi çekici mekanlar kullanıldı. Amazon kadınları, ebru sanatı gibi pek çok yerel kültür ögesi de koleksiyonların ve filmlerin ilham kaynağı oldu.

Tiffany Hsu, Karen Wazen, Jennifer Azoulay, Bettina Looney, Alice Barbier, Chiara Capitani, Courtney Trop ve Monikh Dale gibi dünyaca ünlü influencer’lar, eş zamanlı Fashion Week Istanbul’da sergilenen koleksiyonlarla karşımıza çıktılar.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>