>

KÜLTÜR-SANAT

Tiyatro Gazetesi yeniden “Merhaba” dedi!

Merkezine türk tiyatrosundaki samimiyet ve gerçeklik sorunlarını alan, Tiyatro Gazetesi kasım sayısı ile raflardaki yerini aldı.
 
   
 
 
     

Gazete incelediği tiyatro alanları ve hazırladığı dosya konuları ile tiyatro seyircisi için vazgeçilmez bir kaynak niteliğinde.

Nazif Uslu yönetiminde, Su Gösteri Sanatları tarafından ilk sayısı dört yıl önce çıkarılan Tiyatro Gazetesi, yayınına verdiği uzun bir aradan sonra kasım sayısı ile tekrar yayın hayatına başladı. Yeni bir ekip ile yayına hazırlanan gazete, düşük fiyatı ve hoş tasarımı ile raflarda okuyucunun dikkatini çekeceğe benziyor.

Gazetenin genel yayın yönetmeni Nazif Uslu, amaçlarının Türkiye’nin tüm büyük kentleri başta olmak üzere, Anadolu’nun ücra köşelerine kadar ulaşmak ve Tiyatro’yu tartışmak olduğunu belirterek, “Gazeteyi Türk Tiyatrosunun günümüzdeki temel sorunları olarak gördüğümüz samimiyetsizlik ve gerçekçiliği merkez alarak çıkarmaktayız. Bu bağlamda dosya konularımız ve köşe yazılarımızla da Türk Tiyatrosu’nun sentetik ilişkilerini sorgulayacağız” dedi. Uslu, tiyatro seyircisinden yana bir tiyatro gazetesi çıkararak her ay amatör, profesyonel, üniversite ve çocuk tiyatrolarının inceleyeceklerini dile getirerek, “Okuyucularımıza oldukça geniş bir perspektiften tiyatroya bakan, dokunmaya çalışan bir gazete sunuyoruz. Böylece gazete ile tiyatro seyircisi ve tiyatro arasında bir bağ oluşturmayı hedefliyoruz. Gerek dosya konuları gerek usta kalemlerin yazıları ile seyirciyi sahneye daha fazla yakınlaştıracağız ” diye konuştu.

Gazetenin kasım sayısında, Ferhan Şensoy, Tamer Levent ve Ataol Berhamoğlu gibi tanınmış ustalarının tiyatroya dair yazdıkları köşe yazıları bulunmakta. Aynı zamanda Şirin Öten’nin “III. Richard’ın Ardından” yazısı, Danış. Ped. Mehmet Ümit Görgülü’nün, çocuk tiyatrosu alanında bir temel kaynak niteliğinde olan “Çocuk Tiyatrosu ve Pedagoloji” üzerine kaleme aldığı yazısı,Nurhan Uslu’nun Çocuk Tiyatrosu’nda Sosyal Sorumluluk Projesi ile ilgili yazısı, Gülşah Özdemir’ in Üç Göz Bir Oyun bölümüyle, Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şanlıoğlu röportajı, E.Baran Şahin’in “Orhan Kemal ve Tiyatro” adlı araştırma dosyası, ayrıca Melis Çınar’ın gerçekleştirdiği Altan Gördüm söyleşisi, Ferhun Yılmaz’ın Dünyanın Bütün Oğulları adlı yazısı ve Mert Güçkıran’ın Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’nı anlattığı yazısı bulunmakta. Bu yazılarla birlikte; güncel tiyatro haberleri, oyun tanıtımları, festival haberlerine ulaşabilir ve geçmişe dönük haberleri, güncel gelişmeleri de sanal ortamda www.tiyatrogazetesi.net adresinden ulaşılabiliyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>