>

KÜLTÜR-SANAT

Türkiye`de Uzun Yolda En Çok Rock Müzik Dinleniyor

Şehirler arası yolculuk paylaşım ağı BlaBlaCar`ın üyeleri, uzun yolları müzik dinleyerek kısaltıyor.
 
   
 
 
     

BlaBlaCar Türkiye üyelerinin müzik dinleme alışkanlıklarıyla ilgili yapılan araştırma, ağırlıklı olarak gençlerden oluşan üyelerin yolda en çok rock müzik dinlediklerini ortaya koyuyor.

Aynı yöne giden sürücü ve yolcuları bir araya getirerek yol masraflarının paylaşılmasını sağlayan dünyanın en büyük yolculuk paylaşım ağı BlaBlaCar Türkiye üyeleri, 2015 yılında yolculuk sırasında en çok Gülşen'den Bangır Bangır ve David Guetta'nın Hey Mama'sını dinledi. Duman, Teoman, Şebnem Ferah ve Rihanna da, şarkılarıyla BlaBlaCar yolculuklarının vazgeçilmez sesleri arasında yer alıyor.

Türkiye’deki kullanıcılarının büyük çoğunluğu 18-34 yaş arasında olan ve şehirler arası yolculuğu hem hesaplı hem de eğlenceli hale getiren BlaBlaCar’ın yaptığı ankete göre, üyelerin müzik tercihlerinde %48 oranla rock müzik liste başında yer alıyor. Onu, % 26 ile pop müzik takip ediyor. Üçüncü sırada ise alternatif ve elektronik müzik yer alıyor.

BlaBlaCar üyelerin %95’i, "müziksiz yaşayamam" diyor. %41’i en çok arabada müzik dinlediğini söylerken, %17’si evde, %14’ü her an her yerde, %12’si etkinliklerde, %10’u toplu taşıma araçlarında, %6’sı ise iş yerinde müzik dinlediklerini belirtiyor.

 

Etiketler: Rock, Müzik, Araba, Yol, Tatil
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>