>

KÜLTÜR-SANAT

Yasemin Uludoğan’dan Hayran Olduğu Sanatçıya Doğum Gününde Sürprizli Şarkı

“Sadri Alışık”
 
   
 
 
     

“Şimdilerde gereksiz olduğunu düşündüğüm bir ilişki bana hayatımın en güzel şarkısını yazdırdı. İşte bu Turist Ömer, Ofsayt Osman şansı. Aşk, bazen heyecan çoğu zaman trajedi. Bu şarkı benim filmim.”

Yeşilçam filmleri tutkunu, Sadri Alışık hayranı Yasemin Uludoğan, duayen sanatçıya olan hayranlığını, Sadri Alışık repliklerini bir araya getirerek bestelediği şarkı ile kendi aşk yarasının hikayesini dinleyicisine anlatıyor.

Şarkı; Sadri Alışık’In doğum günü 5 Nisan Cuma, Genco Arı Production etiketiyle video klibiyle birlikte tüm dijital dünyada yayımladı.

https://www.youtube.com/watch?v=rhnxqBFKcN4

Şarkının ilk dört dizesini, biten ilişkisine canı çok sıkkın bir günde evinde “Şaka ile Karışık” filmini izlerken, yaşadığı durumu Ofsayt Osman karakteri ile bağdaştırarak aldığı ilhamla bestelemeye başlayan Yasemin Uludoğan, daha sonra bulabildiği tüm Sadri Alışık filmlerini izleyerek kendisini etkileyen Sadri Alışık repliklerini bir araya getirdi ve bestesini tamamladı.

Şarkının aranjesinin hareketliliği de hüzünlü sözlerine rağmen Sadri Alışık’ın Turist Ömer, Ofsayt Osman karakterlerinin hüzünlü kahkahası gibi, ne talihsizlik yaşarsa yaşasın neşesini kaybetmemesine gönderme yapıyor. Pop-funk-alaturka tarzındaki şarkı, neşeli bir alt yapı ve hüzünlü alaturka yaylılarla kaydedildi.

Video klibi yönetmen Ufuk Eral eski İstanbul sokaklarında çekti. Ustaya saygı konseptinde şarkının ortaya çıkış hikayesi canlandırılarak, Sadri Alışık film sahnelerinden günümüzde hala İstanbul’da mevcut olan mekanlar bulunarak geçmiş ve bugün arasında geçişler yaratıldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>