>

KÜLTÜR-SANAT

Uğur Yücel ile Neyzen Tevfik “Hiç” 19 Temmuz’da Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda!

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun yeni konukları, Uğur Yücel’in yıllar sonra tiyatro sahnelerine döndüğü tek kişilik oyunu Neyzen Tevfik “Hiç” ve Nezaket Erden’in muhteşem performansıyla ilk sezonundan bu yana kapalı gişe oynayan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”!
 
   
 
 
     

Ölümsüz neyzen ve şair Neyzen Tevfik’in hayat hikâyesini, dünyasını ve dostlarını, anekdotlar, hicivler ve şiirlerle sahneye taşıyan BKM prodüksiyonu Neyzen Tevfik “Hiç”, 19 Temmuz Çarşamba akşamı seyirciyle buluşacak. Tiyatro HemHâl’in, Latife Tekin’in romanından uyarlanan tek kişilik “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” ise 20 Temmuz Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar biletinial.com’dan temin edilebilir.

Tiyatrolarla seyircilerini açıkhavada, KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’nin yemyeşil, huzurlu bahçe ortamında buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu temmuz ayında iki önemli oyunla devam ediyor.

19 Temmuz 2023 Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda, Uğur Yücel’i yıllar sonra tiyatro sahnesinde izleyicilerle buluşturan, BKM’nin yapımcılığını üstlendiği Neyzen Tevfik “Hiç” oyunu sahnelenecek. Uğraş Güneş’in yazdığı, Can Yücel’in yönettiği oyun; Hiç̧’in peşinde alemlerde bazen mecnun bazen meczup gezerken Marmara Denizi kadar rakı içtiği rivayet edilen, veli ile deli arasında ince çizgide tekkesi kalbi olarak yaşamış Neyzen’in hayat hikâyesini anlatırken, sivri dilli sarhoş bilgenin tarifsiz ruhunun derinliklerinde hiç’ten hep’e varmaya çalışıyor.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun 13 Temmuz 2023 Perşembe akşamındaki konuğu ise, Tiyatro HemHâl’in sahnelendiği ilk günden bu yana tiyatroseverlerden giderek büyüyen övgüler alan ve birçok ödüle layık görülen “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunu olacak. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun önceki iki sezonunda da kapalı gişe oynayan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit”, Nezaket Erden’in güçlü performansıyla büyük beğeni topluyor. Nezaket Erden ve Hakan Emre Ünal’ın, Latife Tekin’in kendi yaşamından da izler taşıyan romanından uyarladığı oyunun yönetmenliğini de Ünal üstleniyor. Oyun, köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden anlatıyor. Ailesinin tüm engellemelerine rağmen Dirmit hayalleri, durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor.

Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla düzenlenen Bahçe Tiyatrosu’nda kapı açılış saati 19.30, oyunların başlama saati ise 21.00. Oyunların biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2023 Programı;

19 Temmuz Çarşamba Neyzen Tevfik “Hiç” – BKM
20 Temmuz Perşembe Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit – Tiyatro HemHâl
2 Ağustos Çarşamba Deli Bayramı – DasDas
3 Ağustos Perşembe Tek Kullanımlık Hikâye – Kumbaracı50
4 Ağustos Cuma Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu
9 Ağustos Çarşamba Taxim – Baba Sahne
10 Ağustos Perşembe Bir Baba Hamlet – Baba Sahne
16 Ağustos Çarşamba N’Olcak Bu Yusuf-Umut’un Hali – Tiyatro HemHâl
17 Ağustos Perşembe İmparator – Dostlar Tiyatrosu

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>