>

KÜLTÜR-SANAT

Umut Evirgen’in Yeni Filmi ‘Kimya’ Dünya Prömiyerini 37. Varşova Film Festivali’nde Gerçekleştirecek

“Bir başkasının İstanbul’unda gezmek…”
 
   
 
 
     

Umut Evirgen’in yazıp yönettiği ikinci uzun metrajlı filmi ‘Kimya’, 8-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek, 37. Varşova Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapmak için gün sayıyor.

Umut Evirgen’in ikinci uzun metrajlı filmi ‘Kimya’, dünyanın önde gelen festivallerinden 37. Varşova Film Festivali’nde ilk kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Umut Evirgen’in hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senaristliğini üstlendiği film 37. Varşova Film Festivali’nin ‘Competition 1-2’ bölümünde yarışacak.

Fiziksel olarak iç içe geçmiş mekanlarda bulunan iki yalnız insanın kesişen gecesinin hikayesinin anlatıldığı ‘Kimya’da 50’li yaşlardaki beyaz yakalı bir adam ve 20’li yaşlardaki bir kızın beraber geçirdikleri saatler boyunca sınırlarını aşmadan ve rahatsız olmadan birbirlerine yalnızlıklarını unutturmalarını sıcak ama melankolik bir dille gözler önüne seriyor.

Başrollerinde Melisa Şenolsun, Levent Üzümcü, Belçim Bilgin, Bora Akkaş’ın yer aldığı filmde onlara İrem Sak, Necip Memili, Alican Yücesoy, Müge Bayramoğlu, Celil Nalçakan, Esra Ruşan ve Gürberk Polat eşlik ediyor. Filmin müzikleri ise Korhan Futacı imzası taşıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>