>

AŞK - CİNSELLİK

Skora Endeksli İlişkiler

Bir erkeğin hayatına giren kadın sayısını hesaplaması doğru mu?
 
   
 
 
     

Bir erkeğin hayatına giren kadın sayısını hesaplaması ve bunu yüzlerle, binlerle ifade edip övünç çıkarması, kusura bakmasınlar ama hiç de sağlıklı değil, hatta çoğu zaman ruhsal açıdan sağlıksızlığın

Bir erkeğin hayatına giren kadın sayısını hesaplaması (o sayı nasıl sayılıyor ayrı bir konu) ve bunu yüzlerle, binlerle ifade edip övünç çıkarması kusura bakmasınlar ama hiç de sağlıklı değil, hatta çoğu zaman ruhsal açıdan sağlıksızlığın göstergesi.

Tıp dilinde hiperseksüalite olarak tanımlanan aşırı ve kontrolsüz cinsel aktiviteler ilişkilere duygusal bir yatırım yapılmadığının göstergesidir. Beraber oldukları kadınları sadece cinsel ihtiyaçlarını karşılayan bir nesne gibi gördüklerinin ifadesidir.

Cinsellik skordan çok kalitedir. Mastürbasyon veya herhangi bir cinsel yaklaşım da zevk verebilir. Hiperseksüel kişiler cinsellikten zevk alırlar tabii ama doyuma ulaştıklarından bahsedilemez. Zaten onları skora iten doyumsuzluklarıdır.

BU DOYUMSUZLUĞUN ALTINDA YATAN NEDENLER NELER OLABİLİR?

Birçok kadınla beraber olmak, elde etme ihtirasını gösteriyor. Duygusal yaklaşım olmadığı için elde etmeler tatmin etmiyor, hemen bir başkasının arayışına geçiliyor.

Bu tip erkeklerin çocukluk hatta bebeklik dönemleri incelendiğinde genellikle temel güven duygusundan yoksun oldukları görülür. Farkında olmadan o güveni yakalamak adına farklı anneler peşindeler belki de. Duygusal bir ilişki kırılganlık, hayal kırıklığı getirebilir. Bunu baştan reddederek riske girmiyorlar, ayrılığın getirdiği acı ve sıkıntıyı yaşamıyorlar. Ya güven duygusu? İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri olan bu duygunun yoksunluğu ile hayatlarını devam ettiriyorlar.

Güven duygusu yoksunluğu o kadar ileridir ki erkekliklerine de güvenmiyorlar ve sürekli bunu ispatlama çabasıdır belki de skorer ilişkiler. “Bakın ben erkeğim, erkek olarak güçlüyüm yoksa bu kadar kadınla beraber olabilir miyim?” gibi saklı bir mesaj vermek istiyorlar. Belki de homofobinin başka bir göstergesidir hiperseksüalite. Homo olmadıklarını ispat ediyorlar, penislerinin varlığını hissediyorlar. Aslında korkacak bir şey yok ama gelin de anlatın.

İşin dramatik yanı, konumları gereği sevilen, beğenilen, aranılan erkekler oldukları için kendilerini hiçbir zaman analiz edip yardım talepleri olmuyor. Neden olsun ki?

Onların penisleri var ve o penisi binlerce kişiye gösterip güçlü ve erkek olduklarını ispatlıyorlar.

Tabii Erkeklik Buysa!..

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>