>

KÜLTÜR-SANAT

Ünlü Oyuncu Koçu Ivana Chubbuck Workshop‘ı İçin Geri Sayım Başladı

Dünyaca ünlü yıldızların oyuncu koçu Ivana Chubbuck’ın 25-26 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştireceği Masterclass Workshop’ı yoğun ilgi görüyor.
 
   
 
 
     

Charlize Theron’dan Brad Pitt’e, Sylvester Stallone’dan Halle Berry’ye birçok ünlü oyuncunun Oscar ödülü ve adaylığı almasının yolunu açan Chubbuck tekniğinin yaratıcısı ünlü oyuncu koçu Ivana Chubbuck’ın 25 ve 26 Aralık tarihlerinde Maximum Uniq Box’ta gerçekleştireceği masterclass workshop’ı için geri sayım başladı.

Yoğun ilgi gören workshop’a kayıtlar devam ederken sahnede katılım sergileyecek Türkiye’den oyuncular da belli oldu. İki gün sürecek etkinlikte Türkiye’den sinema, televizyon ve tiyatrodaki performansları ile dikkat çeken ünlü oyuncular Selin Yeninci, Cem Yiğit Üzümoğlu, Emre Kızılırmak ve Tuğçe Altuğ workshop’ın sahne performansları bölümünde yer alacaklar.

Oyuncular için bireysel acıları, güvensizlikleri ve korkuları ele alıp bunları aşmak, çözmek ve gelişmek için güçlü bir dinamiğe çeviren Chubbuck Tekniği, bu dinamikle senaryodaki karakterlere can vermelerini sağlıyor. Bu sayede oyuncular, acıya rağmen ve onunla birlikte “başarmanın” bir yolunu bulabiliyorlar. Tekniğini anlattığı “Aktörün Gücü” başlıklı kitabın da yazarı olan Chubbuck, daha önce Türk oyunculardan Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin ve Büşra Pekin’le çalıştı.

Birlikte çalıştığı oyunculardan Halle Berry, Chubbuck için “ondan aldığım eğitim sayesinde kariyerimin gidişatı ve oyunculuğumun derinliği çarpıcı biçimde değişti” derken, Charlize Theron “Ivana, bana duygularımı ve hayatta yaşadığım her şeyi ele alıp bunları iyi bir oyuncu olmak için nasıl kullanmam gerektiğini öğretti” diyor.

Chubbuck Tekniği Nedir: Psikoloji ve davranış bilimine dayalı 12 aşamalı bir süreçtir. Ivana, insan ruhuna dair derin bir kavrayışa sahiptir ve Chubbuck Tekniği'ni kullanarak, karakteri kendi kişisel ihtiyaçlarınız ve yaşam deneyimlerinizden nasıl kopyalayacağınızı öğretmektedir. Chubbuck Tekniği, bir karakteri hayata geçirip somutlaştırmanın bir yoludur. Böylece karakter siz olur ve siz de karakter olursunuz.

Sahne Katılımcıları Neler Yapacak: Ivana tarafından seçilerek kendilerine verilen sahneler ve sahne partnerleriyle, sahnelere Chubbuck Tekniği’nin temel adımlarını kullanarak hazırlanan performanslarını sahnede sergileyecekler. Workshop’un ikinci günü, tekniğin 12 adımı çerçevesinde aldıkları geri bildirimler doğrultusunda sahnelerini yeniden sergileyecekler.

Gözlemciler Neler Yapacak:
Interaktif bir workshop olan Chubbuck Masterclass’da gözlemciler, sahnedeki oyuncularla birlikte aynı yolculuğa çıkacak ve tüm grup, kişinin duygusal kaynaklarını etkili bir şekilde kolayca ve derinlemesine açmasını sağlayan çeşitli egzersizlere katılacaktır. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>