>

KÜLTÜR-SANAT

Vicente Amigo by Paseo De Gracia

Çoşkulu Flamenkonun Karizmatik Prensi Vicente Amigo Türkiye’de!!
 
   
 
 
     

Vicente Amigo “Paseo De Gracia Projesi” ile ilk kez müzik severler ile buluşuyor.

Paco De Lucia‘nın tek varisi olarak kabul edilen Vicente Amigo, gitar çalmaya çocukluğunda şehrin her köşesinde duyduğu gitar sesine aşık olarak başladı. Denemelere açık Flâmenko müziğini eşsiz boyutlara taşıyan sanatçı, Khaled, Miguel Bosé, Carmen Linares, Manolo Sanlúcar, Wagner Tiso, Rosario, Nacho Cano, Alejandro Sanz, Sting gibi birçok ünlü sanatçıya eşlik etmiş ve Paco de Lucía, Stanley Jordan, John McLaughlin, Al Di Meola, Milton Nascimento gibi çağdaş dönem sanatçılarıyla aynı sahneyi paylaşmıştır. Aynı zamanda Ciudad de las Ideas adlı albümü En İyi Flamenko Albümü olarak 2001 Latin Grammy Ödülüne ve En İyi Flamenko çalışması olarak da 2002 Ondas Ödülüne layık görülmüştür.

Türkiye’de verdiği tüm konserlerde büyük ilgi gören ve PASEO DE GRACIA Projesi ile ilk kez sahne alacak olan flamenkonun yakışıklı prensi, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştireceği konserler ile flamenko ateşini tekrar alevlendirecek.

Modern Flamenko gitarin ilahı olarak kabul edilen Vicente Amigo konserlerinin, daha çok kişiye ulaşabilmesi için siz değerli basın mensuplarına desteklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

5 Haziran Cumartesi – İstanbul Harbiye Açıkhava
6 Haziran Pazar – Ankara ODTÜ Vişnelik Çim Amfi


Biletler: www.biletix.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>