>

KÜLTÜR-SANAT

Wonder Woman geliyor...

Silver Pictures ve Warner Bros. Pictures DC comics karakteri “Wonder Woman”ı yazması ve yönetmesi için Joss Whedon’la anlaştı
 
   
 
 
     
Devrim yaratan ve 3 milyar dolar ciro yapan Matrix serisinin yapımcısı Silver Pictures, DC Comics çizgi roman karakterlerinden “Wonder Woman”a dayanarak bir aksiyon-macera filmi yazıp yönetmesi için, fenomen hâline gelen popüler TV dizisi “Buffy the Vampire Slayer”ın yaratıcısı Joss Whedon’la anlaştı. Haber Warner Bros. Pictures. Yapım Müdürü Jeff Robinov tarafından basına duyuruldu.

Robinov “Joss’la çalışacağımız için heyecanlıyız. Yaptığı işlere büyük enerji ve yaratıcılık katıyor. ‘Buffy’deki başarısı onu Wonder Woman karakterini ele almak için benzersiz bir aday hâline getiriyor” diyor.

Joel Silver ise meslektaşının sözlerine şunları ekliyor: “1940’larda yazılan efsanevi Wonder Woman çizgi roman karakterini 21. yüzyılın dinamiğinde bir sinema filmine uyarlayabilecek en iyi kişi Joss’tu. Wonder Woman çizgi roman dünyasının ilk kadın süper kahramanıydı. Daha sonra televizyona aktarıldığında da milyonlarca hayran edindi; ama Batman ve Superman’in aksine, bu çığır açan kahraman henüz sinemaseverlerle buluşmadı”.

“Wonder Woman çağımızın en ikonlaşmış kadın kahramanı, ama bir bakıma, kimse daha onunla tanışmadı” diyor Whedon ve ekliyor: “İkonların en sevdiğim yanı, onların ardında yatanı bulmak, güçlerinin bedelini irdelemek. Joel’le karakteri tartışmaya başladığımızda, efsanenin ardında, son derece büyüleyici, taviz vermez, ve kendine özgü bir şekilde, adeta kırılgan olduğunu fark ettim. O, bu dünyaya ait olmayan biri; ve tanıdığım pek çok insan kendini böyle hissettiği için, karakterle aramda bir bağ oluştu”.

Whedon, senaryosunu kendisinin yazdığı 1992 yapımı aynı adlı sinema filmine dayanan ve yedi sezon boyunca WB ve UPN’de gösterilen hit televizyon dizisi “Buffy the Vampire Slayer”ın yaratıcısı ve baş yapımcısıydı. Ayrıca, “Buffy”nin kardeş dizisi “Angel”ın da yaratıcısı ve baş yapımcısı olan Whedon, “Toy Story/Oyuncak Hikayesi” ve “Alien: Resurrection/Alien: Diriliş”in de senaryolarını yazdı. Kendisi şu sıralar televizyon dizisi “Firefly”a dayanarak yazdığı ve yönettiği sinema filmi “Serenity”nin post prodüksiyonu üzerinde çalışıyor.

Yapımcılığını Joel Silver ve Leonard Goldberg’ün üstlendiği “Wonder Woman”

William Moulton Marston tarafından yaratılan DC Comics çizgi roman karakterine dayanıyor.

“Wonder Woman”ın dünya çapındaki dağıtımını bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures gerçekleştirecek.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>