>

KÜLTÜR-SANAT

Yaşam Süresini Uzatmanın ve Kaliteli Bir Yaşamın Sırları David A. Sinclair’ın Yaşam Döngüsü Adlı Kitabında!

Time Dergisinin “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde yer alan, çığır açan kitabı Epsilon logosuyla okurlara ulaşıyor.
 
   
 
 
     

Yaşlanmanın sebepleri ve nasıl önlenebileceği üzerine devrim yaratan bir teori sunan Sinclair’ın vizyonu, insanların uzun yıllar sağlıklı yaşadığı bir dünyanın nasıl bir yer olacağını gösteriyor. Yaşam Döngüsü, yaşam süresini uzatmanın ve her günü sağlıklı ve zinde geçirmenin nasıl mümkün olduğunu, bilimsel açıklamalara eşlik eden uygulanabilir yöntemlerle ortaya koyuyor.

Epsilon, David A. Sinclair’in Matthew D. LaPlante ile birlikte kaleme aldığı Yaşam Döngüsü’nü Dr. Cenk Tezcan’ın özenli çevirisiyle okurla buluşturuyor.

Biliminsanları yıllarca yaşlanmanın sebeplerini aradı ve sonunda kimsenin yaşlılıktan ölmediği fikrine ulaştılar. Bu düşünceye göre insanlar yaşa bağlı hastalıklardan ölürler. Çünkü yaşlanma ve ölüm kaçınılmaz sondur. Peki, bu gerçekten doğru mu? Yaşlanma hakkında bildiğimiz her şey yanlış olabilir mi? Yaşlılık aslında bir hastalık mı?

Yaşlanmanın tedavisi mümkün mü?

Genetik ve yaşlanma konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan ve hayatını insanların daha uzun, daha sağlıklı ve hastalıksız yaşamalarını sağlamaya adayan David A. Sinclair, Yaşam Döngüsü’nde tüm bu sorulara açıklık getiriyor. Sinclair’in Harvard Tıp Fakültesi’ndeki laboratuvarında yaptığı onlarca araştırma, yaşlanmanın aslında tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu ortaya koyuyor. Genetik yapımızda var olan ve yaşamda karşılaştığımız zorluklara hücrelerimizin içinde karşı koyan bir hayatta kalma devresi, işleyişinde zamanla ortaya çıkan bozulmalarla bizi yaşlandırıyor. Ancak bu bozulmaları tersine çevirmek ve sadece yaşam süremizi değil, sağlıklı geçirdiğimiz yılların sayısını artırmak da mümkün.

Tıbbi çalışmaların ön saflarında yer alan araştırmacıların keşfettiği en son bulgulardan yararlanan David A. Sinclair, şaşırtıcı ve çok basit yöntemler paylaşarak daha uzun bir yaşam için genetik saati tersine çevirmenin bilimsel kanıtlara dayanan yol haritasını okurlarının önüne seriyor.

David A. Sinclair ve Matthew D. LaPlante imzalı Yaşam Döngüsü, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>