>

DİYET

Greyfurt diyeti

Greyfurt yiyerek nasıl zayıflayacağım dediğinizi duyar gibi oluyoruz. O zaman bu haberimiz tam size göre. İşte greyfurt diyeti menüsü...
 
   
 
 
     
Metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakmak için greyfurt yiyin! Günde 800 kaloriden fazla almamak şartıyla, haşlanmış yumurta ve tostu siyah kahve kadar seviyorsanız, metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakmak için greyfurtu menünüze dahil edebilirsiniz. Beslenme uzmanlarına göre greyfurtun kilo verdirici özelliği tamamen gerçek dışı. Ayrıca, greyfurt alımı zararlı kalorilerin vücuttan atılmasını önlüyor. Ancak son yapılan araştırmalar onların bu savını çürütecek düzeyde. En son yapılan araştırmalara göre, diet menüsüne greyfurt eklendiğinde kişi hızlı bir şekilde kilo veriyor. Yapılan araştırmalarda diet listesine günde yarım greyfurt eklenen kişilerin metabolizması hızlı çalışıyor. Ayrıca, kan şekeri hormonu ile yağ metabolizmasına etki ediyor, insülini düşürüyor, diabet riskinden koruyor. Uzmanlar, bu tür araştırmaların daha güvenilir sonuçlar elde edilmesi için devam etmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

İlacınızı greyfurtla içmeyin

Ciddi yan etkilere neden olduğu için greyfurt ile kesinlikle ilaç almayın. İlaçla greyfurt içimi bazı enzimleri bağırsaklar tarafından emilimini engellediği için, kan basıncı yükselir ve bu da zararlı toksit yan etkilere neden olabilir. Greyfurt dışında diğer narenciyelerin böyle bir etkisi ise bulunmuyor.

Örnek greyfurt diyet menüsü

• Kahvaltıda yarım greyfurt yiyin veya suyunu için. Hemen hemen yağsız olan yarım greyfurt 35 kalori içerir. Eğer şekersiz yemek istemiyorsanız yapay tatlandırıcı serpebilirsiniz.

• Yediğiniz her yemekle birlikte tatlandırıcı konulmamış 1 bardak greyfurt suyu için. Eğer tadı fazla acı geldiyse limonata karıştırarak içmeyi deneyebilirsiniz. 150 ml gr'lık bardakta 45 kalori alabilirsiniz. Başlangıç olarak bir portakal, yarım greyfurt ve tatlandırılmamış greyfurt suyu ile kendinize meyve kokteyli de yapabilirsiniz.

• Salatanıza greyfurt ekleyin, karides, tavuk, avakado, kımızı soğan, ıspanak, kerevizle iyi olabilir. Eğer alkol kullanıyorsanız votka veya cin gibi içkilerde greyfurt kullanın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>