>

KÜLTÜR-SANAT

Yepyeni Bir Aşk Romanı!

Bakma bana öyle seni tanımıyorum…
 
   
 
 
     

BU ŞEHİRDE” AŞK ! sloganıyla okuyucuyla buluşan Bakma Bana Öyle Seni Tanımıyorum; “Kadının artık bir adı var... var ama...” diyor ve kendini içinde... O'nu bulacağına dair bir umut yaşatan tüm yalnız kadınlara adıyor. Bakma Bana Öyle Seni Tanımıyorum, bu zamanın, bu kalabalığın, bu şehrin içinde yaşanan aşk savaşının ortasına atıyor bizi. Bazen hırsla, bazen umutla beklediğimiz o “karşılaşma”nın, etrafımızı saran, zeminimizi sarsan rüzgarını hissettiriyor ve aşkın kaybettirdiği yön duygusunu bir kitabın sayfalarında yaşatıyor. Bu şehirde, yanı başımızda, hergün geçtiğimiz yerlerde yaşanan bu macera, kalbimize çok tanıdık gelecek, belki de en sonunda onunla barışmamızı sağlayacak.

Leyla, kendisine mutluluktan çok zarar veren bir ilişkiden yeni çıkmış ve hala kendine gelememiş genç bir kadındır. Bir gece, barda tek başına oturmuş arkadaşlarını beklerken "hayallerinin erkeği" sayılabilecek bir adam tarafından hayat kadını sanılır ve aralarında tehlikeli bir oyun başlar. Bu ilişki Leyla'nın, aşka, erkeklere ama en çok da kendisine bakış açısını değiştiren bir maceraya dönüşür. Leyla, bir kadının aşk uğruna nelere katlandığını, hayal kırıklıklarını ve kadınla erkeğin bir ilişki içerisinde ne denli eşit olabildiklerini sorgularken, diğer yandan gerçek aşk ve yanılsama arasında kalıyor.

Kitabın yazarlarından Dilek Bora, Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu bir İnşaat Mühendisi. Leyla gibi o da doğup, büyüdüğü Kalamış’da yaşıyor, işe gitmek için her sabah Leyla’yla aynı duraktan taksiye biniyor. Ona bu şehirde ya iş çıkışı Nişantaşı’nda oturmuş Leyla’yla sohbet ederken ya da Eminönü’nde Leyla gibi aceleyle vapura yetişmeye çalışırken rastlayabilirsiniz.

Kitabın diğer yazarı Sinem Erülgen, TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunu, parlak kariyeri, iş yaşamındaki başarıları, sahip olduğu birçok hobide kazandığı başarılarıyla kendinden söz ettiren biri. O da Leyla gibi duygusal kayıpları yüzünden zaman zaman hassas ve kırılgan, zaman zaman vurdumduymaz ve pür neşe olabiliyor. “Hayata geç kalmış” olup olmadığını sorguluyor. Türkiye’de genç ve yalnız bir kadın olmanın ne demek olduğunu en az Leyla kadar iyi biliyor.Kitabın Adı: Bakma Bana Öyle Seni Tanımıyorum
Yazarlar: Dilek Bora , Sinem Erülgen
Yayınevi: Okuyan Us / O Kitaplar
Türü: Roman
Yayın Yönetmeni: Ebru Demetgül
Editör: Genco Gün
Kapak Tasarımı: Ebru Demetgül
Satış Fiyatı: 17 TL
Sayfa Sayısı: 249


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>