>

KÜLTÜR-SANAT

Yılmaz Erdoğan Türsak Sinema Seminerinde…

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı'nın 1995 yılından bu yana aralıksız düzenlediği TÜRSAK Sinema Seminerleri'nde bu dönem Yılmaz Erdoğan ders verecek.
 
   
 
 
     


TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür) Vakfı'nın 1995 yılından bu yana aralıksız düzenlediği "TÜRSAK Vakfı Sinema Seminerlerine" 28. kez 18 Mart - 24 Haziran tarihlerinde çok ünlü bir isim daha katılıyor. Vizontele, Vizontele Tuba ve son filmi Organize İşler ile seyirci rekoru kıran oyuncu, yönetmen ve yazar Yılmaz Erdoğan, sinema alanında eğitim almak isteyen seminer öğrencilerine "Yönetmenlik" dersi verecek.
Son yıllarda yazdığı ve sahneye koyduğu başarılı oyunlar ve çevirdiği filmlerle Türkiye'de sinema ve tiyatroya damgasını vuran Yılmaz Erdoğan birikimlerini ve deneyimlerini seminer de vereceği "Yönetmenlik" dersinde öğrencilerle paylaşacak.
Eğitime ve araştırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirerek, sinema kültürünün geliştirilmesini hedefleyen "TÜRSAK Sinema Seminerleri" alanında ünlü ve saygın isimlerin verdiği derslerle her yıl giderek artan bir ilgiyle geleneksel hale geldi.
TÜRSAK Sinema Seminerleri, katılanlara temel ve teknik kuramsal bilgiler vermenin yanı sıra bilinçli bir sinema izleyicisi yaratmayı hedeflediğinden, katılımcılara herhangi bir şart getirilmeden, tüm amatör ve profesyonel sinema meraklılarına açık olarak yapılıyor.

18 Mart'ta başlayacak olan 28. dönem TÜRSAK Sinema Seminerleri'nde Yılmaz Erdoğan'dan "Yönetmenlik", Rekin Teksoy ve Prof. Dr. Deniz Sevgen'den Dünya Sinema Tarihi ile Türk Sinema Tarihi ve Film Yapım Süreci, sinema eleştirmeni Sevin Okyay'dan Film Eleştirmenliği, ünlü yönetmen Ziya Öztan'dan Film Yönetiminin Temelleri, ünlü senaryo yazarı ve yönetmen Tevfik Başer'den Senaryo Yazım Aşamaları ve Teknikleri ve Türkiye'nin en iyi görsel yönetmenlerinden Uğur İçbak'tan Aydınlatma Tekniği ve Işık Bilgisi dersleri verilecektir. Video ve Sinema Kameraları, Ses Kayıt Teknikleri ve Seslendirme Yöntemleri, Sinemada Oyunculuk, Sinemada Kurgu İlkeleri, Sanat Yönetimi, Sinema Kuramları; Film Çözümlemesi ve Animasyon Teknikleri başlıkları altında düzenlenen seminerler, konularında uzman akademisyenler ile sinema sektörünün deneyimli ve saygın isimleri tarafından verilmektedir.

Başvurular için TÜRSAK Vakfı
tursak@tursak.org.tr
0212 244 52 51
0212 251 84 81


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>