>

KÜLTÜR-SANAT

Yunan Mitolojisine Yeni Bir Soluk!

Amerikalı yazar Josephine Angelini’den akıcı bir destan!
 
   
 
 
     

Fantastik roman yazarlarından ve eleştirmenlerden geçer not alan Josephine Angelini aksiyon, dram ve mizahı bir arada harmanladığı Yıldız Geçidi ile modern mitolojinin kapılarını aralıyor!

Sinematik dili ile okuyucunun zihninde yer edecek Yıldız Geçidi Angelini’nin karakter yaratmadaki başarısı ve akıcı anlatımıyla Yunan mitolojisine de yeni bir soluk getireceğe benziyor…

Yıldızlara yazılmış bir AŞK...
Antik Yunan’da başlayan bir KAN davası...
Tanrıların bile yok edemeyeceği bir LANET...Helen Hamilton on altı yaşına dek farklı biri olduğunu herkesten gizlemişti. Gözlerden ırak küçük Nantucket Adası’nda bunu başarmak kolay bir iş değildi ve gün geçtikçe de zorlaşıyordu. Geceleri, çölde umutsuzca dolaştığını gördüğü kâbuslardan susuzluktan yanarak uyandığında, çarşafları kum ve tozla kirlenmiş buluyor, üç yaşlı kadının kanlı gözyaşları döktüğü halüsinasyonlar ise hiçbir yerde peşini bırakmıyordu.

Yolları ilk kez Lucas Delos’la kesiştiğinde, ne kaderin tüm tarih boyunca ısrarla tekrar ettiği büyük bir trajedide başrolü oynayacaklarından haberi vardı ne de bazı mitlerin sadece efsaneden ibaret olmadıklarından. Bundan sonra ne yapması gerektiğini ve kendisini Lucas’la bir araya getiren kaderi yıkmaya çalışan yarı tanrısal güçlerle nasıl baş edeceğini çok iyi biliyordu. Çünkü o tanrıların soyundandı ve bu dünyada yalnız değildi.

Baş döndürücü bir fantastik roman olan Yıldız Geçidi Altın Kitaplar etiketiyle tüm kitapçılarda!

Yazar: Josephine Angelini
Tür: Roman
Sayfa sayısı: 456 sayfa
Fiyatı: 20.00 TL.
Yayın tarihi: 14.03.2013


facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar

http://www.altinkitaplar.com.tr/yildiz-gecidi/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>