>

MAGAZİN

Fatih Ürek: “İşimiz Gereği Had Bilmek Çok Önemli”

Renkli sahne performansıyla bilinen herkesi kendine hayran bırakan Fatih Ürek bayram da Kıbrıs’ta sevenleriyle buluştu.
 
   
 
 
     

Şıklığıyla göz kamaştıran sanatçı 2 saatlik performansıyla izleyenleri büyüledi. Gelin ve kaynanaların olduğu program sunan sanatçı programla ilgili görüşlerini paylaştı “program hayatın içinden olduğu için çok gerçek. Gelin kaynana diyorsun kibar kibar geliyorlar ama içlerinde söyleyemedikleri şeyler ortaya çıkıyor.iyi ki bu programa gelmişiz, iyi ki burada birbirimize bunları söylüyoruz diyorlar. Giderken de çok üzülüyorlar, ağlıyorlar orada olmak istiyorlar. Artık onların evi gibi oluyor orası. Dünyanın kuruluşundan beri gelin kaynana atışması hep vardır. Bizdeki de ekrana tüm Türkiye’deki gerçekliğiyle yansıyandır. Mesela gelin diyor ki kayınvalidemi ben böyle bilmiyordum. Kayınvalide de diyor ki aman ben gelinimi burda tanıdım, kız neymişsin sen diyor. Çok güzel bir iç mahkeme yapıyorlar birbirleriyle. Birbirlerini daha iyi tanıyorlar.”

Eski bayramlarlar ilgili de Ürek “benim için eski bayramlar çeyrek asırdan fazla oldu. Hep özel günlerde çalışıyoruz, ama bayramlarda gerçekten o heyecanları hiç unutmam. İlk bayramlıklar alırdık, harçlıklar verilirdi. Ben harçlıklarımı hep anneme verirdim. Onun heyecanını hep yaşardım. Yeni nesilin çocuklarına bu heyecanı yaşatması gerekiyor.” dedi.

Magazin dünyasında yaşanan bir dargın bir barışık yaşayan insanlarla ilgili “ben böyle şeyleri seyrediyorum. Ben filmleri de seyrederken kurgularını hemen tahmin ederim. O senaryoları çok iyi görüp anlayabiliyorum. Biliyorum bende ona göre hareket ediyorum. Bunlar çok boş işler. Gereksiz yani. İnsanın gerçekten kalbinin kırılması için çok başka bir şey olması gerekiyor. Bizim işimizde bence biraz had bilmek çok önemli. Saygı çok önemli. Ne olursa olsun tecrübelilere saygılı olmamız gerekiyor. Tecrübeli insanlardan yararlanmamız gerekiyor. Bir insan ben oldum tamamım dediği zaman biter. Hiçbir zaman ben, oldum demedim. Her zaman daha güzel şeyler yapmak insanları şaşırtmak istiyorum. Öyle iki tane şarkıyla sanatçı olunmaz. Sanat camiasının cahilliğini ve densizliğini eleştiriyorum.

Düşünmeden konuşmalar, ortaya laf atmalar, birisine saldırmalar çok gereksiz şeyler. Birisine laf söylemeden önce insan kendi sokağını temizlemeli. Ben şu an birisine laf söylemiyorum, kimseyi hedef almıyorum, ama ben birisine laf söylersem de önce kendi etrafıma bakarım. Ondan sonra önüme bakarım. Gerçekten sanatçıların sevgiyi göstermesi gerekiyor. Seyircilerimiz gerçeği görüyor. Sevginin gerçek olması gerekiyor.”

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>