>

MAGAZİN

Kadınlar Eşlerinin Estetik Olmasını İstemiyor

Son dönemde sanat dünyasındaki ünlü erkekler başta olmak üzere, erkek estetikleri çok konuşulan konular arasında yer alıyor.
 
   
 
 
     

Ünlü sağlık yönetimi uzmanı ve Trawellmed Kurucusu Songül Alcı Manşetteyiz Dergisine verdiği röportajda, erkeklerle ilgili öyle bir iddia ortaya attı ki, sevgililer günü öncesinde konu tartışma yarattı. İşte o röportajdan çarpıcı başlıklar.

“Nişanlılıkta durum başka, evlenince başka”

Kadınların partnerlerine karşı tutumlarının nişanlılıkta ve evlilikte değiştiğini ifade eden Songül Alcı, ”Erkekler açısından burası biraz sıkıntılı! Kolundan tutup nişanlısını ya da eşini getiren de var. Nişanlılık aşamasında kadın, nişanlısını getirip ‘Saçını şöyle yapın, burnunu böyle yapın, göbeğini inceltin gibi’ daha birçok direktifle gelirken, evlendikten sonra ise kesinlikle kadınlar eşlerinin estetik olmasını istemiyor. Randevuyu iptal ettiren eşler var. ‘Sen yaptırırsan ben de yaptırırım’ inatlaşması da oluyor. Kadınlar bekarlıkta ‘evet’ derken evlenince erkeklerin estetik işlemine ‘hayır’ diyor.” Şeklinde konuştu.

Evlenirken de boşanırken de estetiğe başvuruyorlar!


‘Erkekler hangi dönemde estetiğe başvuruyor’ sorusuna ise Alcı şöyle cevap verdi. “Kadınlarda olduğu gibi; erkekler de evlenmeden önce ya da kız arkadaş edinmeden önce estetiğe başvuruyorlar. Yine iş başvuru öncesi ve üniversite bitiminde estetiğe başvuruyorlar. Boşanma sırasından ve sonrasında da estetikler çok revaçta.”

Sosyal medyada beğenilmek istiyorlar

Erkeklerin sosyal medyada beğenilmek için estetik işlemlere başvurduğunu ifade eden Songül Alcı, “Sosyal medya kadınlar kadar erkekleri de etkiliyor. Devamlı dış görünüşün ön planda olduğu bu mecralarda erkekler de bir yere kadar filtre kullanıyor ama bir yerden sonra sırf sosyal medyada iyi görüntü vermek için bile estetik ameliyat olanların sayısı az değil. Öte yandan artık erkeklerde ünlüye benzeme kaygısı yok. Kendileri olmayı, ama kendilerinin en iyi versiyonu olmayı istiyorlar. Kadınlar estetik olarak çok güzeller. Erkek kendini artık o güzel ve bakımlı kadınların karşısına bakımsız görmek istemiyor.” dedi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>