>

MAGAZİN

Kendime oyuncu demiyorum

Sağtürk, asıl mesleğinin bale olduğunun altını çizerek oyunculuğun dipsiz bir kuyu olduğunu söyledi...
 
   
 
 
     
Ünlü balet Tan Sağtürk, İkinci Bahar ile başlayan oyunculuk serüvenine Bez Bebek ile devam ediyor.

HABERTURK'te Balçiçek Pamir'in Söz Sende programına konuk olan ünlü balet Tan Sağtürk, baleyi bırakma yaşının 36 -37 civarı olduğunu söyleyerek kendisi için yeni bir dünya olan oyunculuğu anlattı.

"Ben ayrı bir şey tatmaya ve çok da keyif almaya başladım. Televizyon işlerine ve dizilere girdim" diyen Tan Sağtürk, ilk deneyimini İkinci Bahar ile yaşamıştı. Daha sonrasında Dolunay isimli bir dizide 7 bölüm rol alan Sağtürk, şu anda Fox TV'de çocuklara hitap eden 'Bez Bebek' dizisinde rol alıyor. Oyunculuk için "Tabii benim için hakim olmadığım bambaşka bir dünya tipi" açıklamasını yapan Sağtürk, oyunculuğu kendisine en yakın meslek olarak görmesinin nedenini ve düşündüklerini şöyle aktardı:

"Kendime en yakın gördüğüm meslek bu olabilir. Çünkü sahnede 1,5 saat boyunca ağzınızdan tek bir cümle çıkmadan bir şeyler anlatmaya çalışıyorsunuz. Burada bir avantajınız var, cümleleriniz var. Ama görüyorum ki sonsuz dipsiz bir konu. Biraz daha akademik çalışmak lazım bence. Biraz daha dert edinebilirsem daha iyi olacak her şey ama ben çok keyif alıyorum yaptığım işten."

Kendime oyuncu demiyorum

Tan Sağtürk, kendi mesleğinin bale olduğunu söyleyerek "Ben kendime oyuncu demiyorum. Ben bale ve dans dünyasının içindeyim. Hakim olduğumu düşünüyorum yaptığım işe. Öbür taraf benim ziyarete gittiğim, zaman zaman uğradığım bir yer gibi. Keyif de alıyorum, uzun da sürsün istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: TELEVİZYONGAZETESİ

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>