>

MAGAZİN

Özcan Deniz’in Yaşamı Beyazperdede!

Türk sineması farklı projelerle renklenmeye devam ediyor. Çekimleri yeni başlayan yapımlardan biri de ünlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken ‘Neredesin Firuze’.
 
   
 
 
     
Özcan Deniz’in gerçek hayatından bir kesit sunan film, müzik tutkunu bir gencin yıldız olma hayallerini anlatıyor. Haluk Bilginer, Cem Özer ve Şebnem Dönmez gibi oyuncuların da rol aldığı filmde, gizemli Firuze karakterini, Demet Akbağ canlandırıyor.

Özcan Deniz projeden sözederken “92 yılında yaşadığım 9-10 günlük bir hikayeden esinlenildi. Omurgası hikayeye çok yakın ama tabiiki biz daha da renklendirdik karakterleri daha da sinematografik bir hale bürüdük. Kostümler daha renkli. trajikomik bir hikaye...” diyor.
       
Yönetmen Ezel Akay ise mizahın egemen olduğu “Neredesin Firuze filminin masalsı yanına değiniyor: “İlginç bir havası var flmin. Türk pop müzik dünyasında geçen ve bir oyunculuk sirki aslında.”
       
GİZEMLİ FİRUZE
       
Haluk Bilginer, Cem Özer ve Şebnem Dönmez gibi oyuncuların da rol aldığı filmde, gizemli Firuze karakterini, Demet Akbağ canlandırıyor. Filmde para kazanmanın yolunun bir anlamda kendileri için şöhret olmaktan geçtiği bir grup insanın hayatına farklı bir bakış açısı getiriliyor. Öyle bir anda giriyor ki Firuze hayatlarına bir anlmada onların uykusunu açıyor ve umutlandırıyor.
       
1.5 milyar dolarlık bütçeyle çekilen ‘Neredesin Firuze’nin Ocak ayında gösterime girmesi planlanıyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>