>

MAGAZİN

Sibel Can: Müslüm Gürses Dinleyip Başka Dünyalara Giderim

Ünlü sanatçı Sibel Can, önceki akşam Günay Restaurant’ta sahne aldı.
 
   
 
 
     

Can, programının açılışını yakında çıkacak single albümüne koyduğu Müslüm Gürses’ten ‘Hangimiz Sevmedik’ ile yaptı.

Konser öncesi düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Can, gazetecilere ‘Hangimiz sevmedik çocuklar? İlk defa Bostancı Gösteri Merkezi’nde söyledik. Bu gece tekrar Günay Sahnesi’nde söyleyeceğim. Artık programlarımızın açılış şarkısı oldu. Çok mutluyum ben. Müslüm Baba’nın anısına söyledim. Antalya’da ‘Sibel mutlaka bu şarkıyı sen söylemelisin’ demişti. Onu dinledim, gerçekten çok iyi ve doğru bir karardı bu. Sevgili menajerim Orhan Alkan ve Samsun Demir’le okeyledik. Altyapısı ve her şeyiyle muhteşem. Bir de remix’I geliyor. Haberini verelim herkese.’ diyerek şarkıyı albümüne koymasının hikayesini anlattı.

Şarkıyı rahmetli Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur’un da çok beğendiğini söyleyen Can, ‘Şarkı bana yakıştı. Çok severek söyledim. Muhterem Abla’ya dinlettik o da bayıldı., çok mutlu oldu. Daha Müslüm Gürses şarkıları gelecek. Ben onun fanatik hayranıyım. Hala zaman zaman evde gece bir anda aklıma Müslüm Abi gelir benim. Çok geç saatlere kadar oturduğumda hemen açarım, telefonlarımda bütün albümleri kayıtlıdır, oturur dinlerim, bambaşka dünyalara giderim. Söylemek istedğim o kadar şarkı var ki’ açıklamasında bulundu.

ORHAN GENCEBAY BABAM GİBİDİR


Muhabirlerin kendisine Orhan Gencebay şarkılarını sorması üzerine geçmişe giden Sibel Can ‘Orhan Abi’den hep söylüyorum. Bu işe Orhan Abi’nin şarkılarıyla başladım. Benim keşfedilmem iki kademelidir. İlk dans. Biliyorsunuz sanat hayatına dans ederek başladım. Bunu büyük bir gururla, onurla her zaman söylerim. Dans hayatıma katkı sağlayan, beni dansederken keşfeden kişi Nükhet Duru’dur. O zamanlar bir çok gece klübünde, aynı anda 6-7 yerde sahneye çıkıyordum. Çalışmak için, aileye katkı olsun diye. Bayağı zorluklar yaşadığım bir dönemdi. O dönem Türkiye’nin en önemli gece klübüymüş, ben farkında değilim. O gece klübüne herkes geliyormuş. Gelenlerden biri de Nükhet Duru’ydu. Beni dansta o keşfetti. Daha sonra babam aracılığıyla, rahmetli babacığım çok değerli bir müzisyendi. Orhan Abi’yle zaten tanışıyorduk. Benim sesimin varlığından onun haberi vardı. İnanılmaz planlı programlı bir şekilde dans hayatıma noktayı Orhan Gencebay koymuştur ve sesimin güzelliğini herkese duyurmak istemiştir. İlk albümümü onunla yaptım. Sekiz albüm yaptım. Benim için çok kıymetli, değerlidir. Babamın yerine koyduğum biridir. sözleriyle keşfedilme hikayesini anlattı.

UFAK BİR KAZA ATLATTIM


Gelmeden küçük bir kaza atlattığını belirten sanatçı ‘Parmağıma bir şey olmadı. Kapıya sıkışmak üzereydi. Son anda kurtardım sadece. Buraya gelmeden Musa Eroğlu’nun albümü için çok özel bir türkü söyledim. Gitmeden manikür-pedikür yaptırayım dedim, kapıdan çıkarken bayağı orada mahsur kaldım ya.. Bir de kapı açılmayınca inanılmaz panik yaptım. Bir şey olmadı ama çok korktum’ dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>