>

MAGAZİN

Türkiye'nin en seksi yıldızları

"Durex Global Sex Survey 2004 Türkiye" araştırması sonucunda Türkiye'nin "En Seksi Ünlü Kadın", "En Seksi Ünlü Erkek" ve "Türkiye'nin En Romatik Yeri" belirlendi...
 
   
 
 
     
Durex Araştırmasında Türkiye'nin En Seksi Yıldızları Belirlendi: Petek Dinçöz ve Mehmet Aslantuğ

Türkiye'nin en büyük halk jürisi en seksi ünlü kadın ve erkek seçimini yaptı. Durex tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Global Sex Survey 2004 Türkiye araştırmasının sonuçlarına göre "En Seksi Ünlü Kadın" şarkıcı Petek Dinçöz, "En Seksi Ünlü Erkek" ise aktör Mehmet Aslantuğ seçildi.

"En Seksi Ünlü Kadın" adayları olarak, Petek Dinçöz, Pınar Altuğ, Nurgül Yeşilçay, Ayşe Hatun Önal ve Gamze Özçelik arasında tercih yapan katılımcılar, "En Seksi Ünlü Erkek" adayları için ise Mehmet Aslantuğ, Özcan Deniz, Tamer Karadağlı, Oktay Kaynarca, Ozan Güven ve İbrahim Kutluay için oy kullandılar.

Her yıl Durex tarafından düzenlenen ve bu yıl Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kırklareli, Denizli, Manisa, Adana, Antalya, İçel, Samsun, Zonguldak, Kayseri, Konya, Erzurum, Malatya, Diyarbakır ve Gaziantep illerinden, 16-55 yaş gurubu kadın-erkek toplam 2166 kişinin katılımıyla düzenlenen "Durex Global Sex Survey 2004 Türkiye" araştırması sonucunda "En Seksi Ünlü Kadın", şarkıcı Petek Dinçöz, "En Seksi Ünlü Erkek" aktör Mehmet Aslantuğ olarak belirlendi. Araştırmada "Türkiye'nin En Romatik Yeri" de Bodrum seçildi.

Araştırmaya katılan 2166 kişiye sorulan "En Seksi Ünlü Kadın" sorusunda, Petek Dinçöz, Pınar Altuğ, Nurgül Yeşilçay, Ayşe Hatun Önal ve Gamze Özçelik ön plana çıkıyorlar. Genel oyların yüzde 22'si Petek Dinçöz, yüzde 19'u Pınar Altuğ, yüzde 13'ü Nurgül Yeşilçay, yüzde 7'si Ayşe Hatun Önal ve yüzde 6'sı da Gamze Özçelik için kullanıldı.


Erkekler, Petek Dinçöz ve Pınar Altuğ arasında kararsız kaldı!..

Araştırmaya katılan 16-55 yaş grubu erkeklerin "En Seksi Ünlü Kadın" tercihinde Petek Dinçöz ve Pınar Altuğ arasında bir çekişme yaşandı; oyların yüzde 25'ini Petek Dinçöz, yüzde 24'ünü de Pınar Altuğ aldı.

Araştırmadaki ilginç bir başka çekişme ise yaş grublarında ortaya çıktı; 50-55 yaş grubu kadın-erkek katılımcıların yüzde 16'sı Pınar Altuğ seçimi yaparken yüzde 13'ü Nurgül Yeşilçay, yüzde 9'u ise Petek Dinçöz için oy kullandı.

16-17 yaş kadın-erkek katılımcılar'ın yüzde 27'si Petek Dinçöz seçimini yaparken Pınar Altuğ bu yaş grubundan yüzde 18, Nurgül Yeşilçay'da yüzde 14 oy aldı.

Araştırma sosyal sınıf bazında incelendiğinde A sosyal sınıfın oylarının yüzde 21'ini Nurgül Yeşilçay alırken yüzde 15'erlik bölümü de Petek Dinçöz ve Pınar Altuğ'u tercih ettiklerini belirttiler. B soyal sıfında Pınar Altuğ yüzde 21, Petek Dinçöz yüzde 16, Nurgül Yeşilçay 13 oy aldılar. DE sosyal sınıfında Petek Dinçöz yüzde 21, Pınar Altuğ yüzde 19, Nurgül Yeşiçay'da
yüzde 13'lük bir seçim tablosuyla karşımıza çıkıyor.


Mehmet Aslantuğ ve Özcan Deniz'in oyları birbirine çok yakın!..

"En Seksi Ünlü Erkek" adaylarda çekişme Mehmet Aslantuğ, Özcan Deniz, Tamer Karadağlı, Oktay Kaynarca, Ozan Güven, İbrahim Kutluay arasında yaşandı.

Oyunculuğu ile hep gündemde olan ve 'Bir İstanbul Masalı' dizisinde canlandırdığı rolü ile bu başarıyı pekiştiren Mehmet Aslantuğ katılımcıların yüzde 16'lık bir bölümünün tercihi olarak "En Seksi Ünlü Erkek" seçildi. Şarkı yorumculuğunun yanısıra dizi ve filmlerde ortaya koyduğu oyunculuk performansıyla özellikle kadınların gönlünde taht kuran Özcan Deniz, toplam oyların yüzde 22'sini alarak Mehmet Aslantuğ ile girdiği yarışta ikinci oldu.


En romantik yer Bodrum!..

Araştırmada, "Türkiye'nin En Romantik Yeri" katılımcılar tarafından Bodrum olarak belirlendi. Katılılcılar, Bodrum, İstanbul, Fetiye-Ölüdeniz, Antalya, Çeşme, Kapokya, Dalyan arasında tercihlerini, yüzde 21 Bodrum, yüzde 17 İstanbul ve Fethiye-Ölüdeniz, yüzde 16 Antalya, yüzde 14 Çeşme, yüzde 11 Kapadokya ve yüzde 3'ünü de Dalyan olarak belirttiler.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>