>

MAGAZİN

Yonca Evcimik: Basında Yer Almak Albüm Sattırmaz

“Benim basınla aram hiçbir zaman kötü olmadı.
 
   
 
 
     

Gayet seviyelilerdir bana karşı. İzin almadan bir şey yapmazlar. Benim atmadığım tweeti ben atmışım gibi göstermediler. O tweeti zaten başkası attı. O işte bir mahkeme durumu var, bu konuları konuşmak yalnış. Ben rahatsız oldum yapılan şeylerden, ve dava açtım savcılık da beni haklı buldu, 2.5 yıl hapis istemiyle mahkeme başlattı. Olay benden geçmiştir.

Basında yer almak albüm satışlarını etkilemez sadece gündemde kalmayı sağlar. Bizim zamanımızda gerçek paparazi vardı.

Gerçekten gözükmeden bizi yakalarlardı, hakikaten özelimize belki girerlerdi ama işlerini yaparlardı. Şimdiki gibi görüntüleri ve haberleri havuzlara atarak yapmıyorlardı. Bir de şarkıcılar magazin haberi yaratmaya çalışıyorlar, ne o gündemde kalacak da albüm satacak.”

“Önceliklerim değişti”

“Albümü geniş zamana yayarak yapmakta daha fayda var. Yeni albümümde çabuk tüketilecek şarkılar yok. Şöyle bir gerçek var; insanların öncelikleri zamanla değişiyor. 90’da albümüm çıktı 2005’lere kadar soluksuz çalıştım, o dönemlerde ne yaptığımı hatırlamıyorum. Aslında bunun doğru olmadığını, insanların kendilerine vakit ayırması gerektiğini düşünüyorum.

Önceliklerim daha farklı, evet yaptığım işi çok seviyorum yapmaya da devam edeceğim ama önceliğim, ailem ve sevdiklerimle birlikte olmak yaşamayı sevdiğim yerde olmak bütün bunları sırasıyla güzel güzel yapmak.”

“Bu dönemde dizi izlemiyorum”

“Çılgın Bediş dizisi ile daha bir ay önce en sevilen dizi karakteri ödülü aldık. Son zamanlarda 90’ların konuşulması, 90’lardaki şarkıların coverlanması, Çılgın Bediş’in gündeme gelmesi gibi şeyler beni geriye döndürdü. O zamanda yaşıyor gibiyim. Dizi teklifleri geliyor ama insanın o dizinin içinde hissetmesi gerekir. Çılgın Bediş’i ben tereddütsüz kabul ettim. Gırgır dergisindeki o karakterin büyük hayranıydım. Ben zaten kendimi Çılgın Bediş zannediyordum. Sonrasında çok proje geldi ama onlar yabancı dizilerin Türkçe coverıydı. Bu çok tehlikeli çünkü orada her şey rahat konuşuluyor, bizde sansürleniyor. Mesela ‘Friends’, ‘Sex and the City’ gibi diziler çekmeye çalıştılar ama onlar gibi açık ve net konuşamadıktan sonra burada yapmanın mantığı yok. O yüzden, olmayacağını düşündüğüm için o dizilerin içinde bulunmadım. Diziler de tutmadı zaten. Bu dönemde dizi izlemiyorum. Bazen anneme gittiğimde o ne seyrediyorsa ona bakıyorum. Zaten çok kaçırsan da bir şey farketmiyor kaldığın yerden yakalıyorsun.”
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>