>

MODA - STİL

5 Adımda Tarzınızı Yaratın

Stil sahibi olmak için önce kendiniz tanımalı, ne istediğinize karar vermelisiniz… İşte size yol gösterecek haberimiz.
 
   
 
 
     

STİL SAHİBİ OLMAK İÇİN ÖNCE KENDİNİZ TANIMALI, NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERMELİSİNİZ…

Söz konusu olan stil sahibi olmaksa bütün iş sizde bitiyor! Önce alışkanlıklarınızı gözsen geçirmeli, kişiliğinizi mercek altına yatırmalısınız. Nasıl bir ortamda çalışıyorsunuz, nasıl alışveriş ediyorsunuz? Daha da önemlisi yüzlerce seçenek arasında alışverişe çıktığınızda nasıl davranıyorsunuz? Alışveriş sırasında kafanızın karışmasını istemiyorsanız, kendi stiliniz konusunda bir karara varmalısınız.

BEĞENDİĞİNİZ STİLLERİ SIRALAYIN

En güzeli kendinize uygun göreceğiniz stilleri, en beğendiğinizden başlayarak aşağı doğru sıralamanız. Bir kadının ikinci ve hatta üçüncü tarzları da olmalı.

VÜCUT TİPİNİZLE YÜZLESİN

Stil sahibi olabilmenin bir diğer önemli unsuru da, vücudunuzu iyi tanıyor olmak. Kimse kalçalarınızın aşırı büyük olduğunu size söylemiyor olabilir.ama aynalar yalan söylemez. Önce aynaya, sonra da ilerleyen sayfalardaki vücut tipleri bölümüne bakın. Pozitif olun. Vücudunuzda olumlu bir nokta bulamadınız mı? Elinizdeki kitap böyle bir cevabı kabul etmiyor! Buluncaya kadar çalışın.

MODA KARAKTERİNİZİ SEÇİN


Giyim stilini beğendiğiniz ünlüleri örnek almaktan kaçınmayın. Seçtiğiniz ünlü ismin size benzer bir vücut tipine sahip olmasına dikkat edin. Yine kendi stilinizi oluştururken, ünlü isimlerin yıllar içinde bir sürü para harcayıp doğru stili yakaladığını ve bunu bir sürü uzman eşliğinde yaptığını göz önünde bulundurun. Yani bütün bu bilgi birikimine bir seferde sahip olabilirsiniz...

TEMEL PARÇALARI ÖĞRENİN

Her Kadının gardırobunda olması gereken temel parçalar, kendi stilinizi oluştururken sizin de İlk adımlarınızdan biri olmalı. Ancak, olmazsa olmaz başlığı altında topladığımız bu temel parçalar arasından yine özellikle vücut tipinize uygun olanları tercih etmelisiniz.

İÇİNİZDEKİ MODACIYI UYANDIRIN

Kendi stilinizi oluşturmak demek, giydiklerinize kendi imzanızı atmak demek. Ünlü model Kate Moss'a göre en büyük moda günahı baştan aşağı aynı markadan ya da aynı tasarımcıdan giyinmek!

Etiketler: moda, stil, kadın
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>