>

MODA - STİL

Atıl Kutoğlu yine ilgi ile izlendi

Modacı Atıl Kutoğlu’nun, New York Moda Haftası çerçevesinde düzenlediği “Osmanlı ve Mozart” konulu defilesi büyük beğeni topladı.
 
   
 
 
     
ABD medyasının yanı sıra dünyanın önde gelen moda editörleri, moda dergileri ile mağaza temsilcileri ve sahiplerinin yakın ilgi gösterdiği 42 parçalık defile, aralarında dünyaca ünlü manken Carolina Kurkova’nın da bulunduğu 23 manken tarafından sergilendi.

Manhattan’ın merkezindeki Bryant Park’ta kurulan moda çadırında “Turquality” logosu altında yapılan defile, jet sosyetenin önde gelen isimleri tarafından izlendi.


KUTOĞLU: “BİR MODACI OLARAK ARTIK STİLİM VE İMZAM NEW YORK’LA BÜTÜNLEŞTİ”

2006 sonbahar koleksiyonlarının sergilendiği moda haftasının tek Türk modacısı Kutoğlu, 5 yıldır katıldığı etkinliğin her seferinde daha verimli geçtiğini ve daha çok yankı uyandırdığını belirterek, şunları kaydetti:
“Bu defile kendi adıma olduğu kadar Türk modası için de çok güzel bir şey, çünkü New York her branşta rekabetin en yoğun olduğu, dünyanın en iyilerinin yarıştığı bir merkez. Burada bir Türk olarak bualkışı almak, bu hayranlığı uyandırmak bana büyük gurur verdi. Çok çalıştık bugünler için ve artık bir modacı olarak benim stilim ve imzam New York’la bütünleşti.”

“Dünya medyasının en önemli temsilcileri burada. 15 dakikalık bir şov yapıyorsunuz ve haberleriniz dünyanın her yerine yayılıyor. Bu verimi başka bir merkezde almanız mümkün değil. Bu Türk modası için çok önemli” diyen Kutoğlu, şöyle devam etti:
“Turquality, yurtdışında markalaşmış Türkleri daha da yukarılara taşıma hedefinde olan, Sayın Bakan Kürşad Tüzmen’in fikri olan ve yürüttüğü bir proje. Biz burada Turquality projesinin de en güzel şekilde temsilini, tanıtımını yapmış olduk. Türkiye ve kaliteyi bundan daha güzel bir şekilde birleştirmek mümkün olmazdı. Hem ünlü top modellerle hem en üst düzeyde kalitede özenli ve şık kıyafetlerle hem de en seçkin konuklar ve medya temsilcileriyle hakikaten ‘Turquality’ felsefesine uygun bir defile gerçekleştirdik.”


“AMERİKALILAR, OSMANLI VE MOZART İSİMLERİNİN BİR ARAYA GELMESİNDEN ÇOK ETKİLENDİLER”
Koleksiyonunda Mozart ve Osmanlıları buluşturduğunu söyleyen Kutoğlu, şunları kaydetti:
“Mozart’ın dehası, operaları, özellikle ‘Saraydan Kız Kaçırma’ çıkış noktam oldu. Bu ilhamımın modern modaya dönüşmesi çok güzel oldu ve güncel modaya çok yakıştığını düşündüm. Hem Osmanlı’dan çok kuvvetli izler, çizgiler var; kaftanlar, Osmanlı desenleri var, yaka kesimlerinde, kollarda havamız var. Aynı zamanda da bir operanın coşkusu var. Mozart’ın bazı Barok dokunuşları da bu koleksiyonda birleşti. Amerikalılar bu iki ismin bir araya gelmesinden çok etkilendiler.”


Defilenin baş mankeni olan dünyaca ünlü Çek asıllı top model Carolina Kurkova’nın koleksiyonu çok beğendiğini belirten Kutoğlu, elbiseleri kendisine hediye ettiğini söyledi.

Kutoğlu, “Bizim kültürümüzün çok güzel doneleri var, dünyada çok ilgi görecek zenginliklere, kaynaklara sahibiz. Bunları sadece onların diline tercüme etmek, onlara sevdirecek tarza sokmak önemli. Bu çizgiyi güncel ve modern kılmak önemli. Ben bunu yapıyorum” diye konuştu.

NTV


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>