>

MODA - STİL

Bir Gencin Kent Günlüğü Şehirorman, İstanbul’da!

Yapı Kredi ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün Dev Projesi İstanbul’da! Ayrıntılar için tıklayın...
 
   
 
 
     
Yapı Kredi ile Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen dev prodüksiyon "ŞehirOrman", 26-27 Eylül tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde İstanbullu gençlerle buluşuyor.

Yapı Kredi’nin ana sponsor olduğu "ŞehirOrman", Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu ile koreograf ve yönetmen Beyhan Murphy tarafından sahneye konuyor. Gençlerin ihtiyaçlarını dikkate alan ve onlara özel çözümler sunan Yapı Kredi, topluma bilinçli bireyler kazandırmak üzere bu sezon da eserin sponsorluğunu üstleniyor.

Bir eğitim ve iletişim projesi olarak hayata geçen ŞehirOrman, ergenlik çağındaki gençlerin gelişim sürecine katkıda bulunmayı hedeflerken, çağdaş sanat ve popüler kültür aracılığıyla toplumun sosyo-kültürel değerlerini irdeliyor. ŞehirOrman, gençlerin sorunlarına empati ile yaklaşıyor; eğitim yetersizliği, yalnızlık ve baskı gibi nedenlerden güç alan ergenlik çağı sorunlarını, gençlerin her an karşılaşabilecekleri tehlikeleri onların gözünden işliyor. ŞehirOrman, sağlık, çevre ve nesli tükenmekte olan canlılarla ilgili verilere de dikkat çekerek, gençleri çevrelerindeki sorunlara duyarlı olmaya çağırıyor.

İki perdelik "dans drama" ve gençlik oyunu olarak sahneye konulan ŞehirOrman, Rudyard Kipling’in "Jungle Book" adlı kitabından esinlenerek hazırlandı. Eserin özgün senaryosunu Beyhan Murphy ve Alpaslan Karaduman tasarladı. Elektronik müzik eşliğinde sergilenecek eserin müzik direktörlüğünü ve misafir DJ’liğini Mercan Dede; müzik bestelerini, ‘Amerikan Besteci, Yazar ve Yayımcılar Derneği’nin (ASCAP) Hollywood’a davet ettiği, dünya çapındaki 10 film müziği bestecisinden biri olan Rahman Altın; yardımcı yönetmenliğini Alpaslan Karaduman yaptı. Dekor, Tuncay Kalyon’a; kostüm, Serdar Başbuğ’a ait. Eserde ayrıca, Cüneyt Özdemir ve Athena Grubu gibi sürpriz isimler de yer alıyor.

ŞehirOrman’a, ilgili kamu kuruluşlarının yanısıra; Orman Mühendisleri Odası, Sokak Çocukları Derneği, Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Çekül Vakfı, Çevko, Amatem gibi sivil toplum kuruluşları ve Atlas Dergisi sağladıkları verilerle katkıda bulunuyorlar.

5 Mayıs 2003 tarihinde Ankara’daki Dünya Prömiyeri’nin ardından İstanbul Mydonose Showland’de Galası gerçekleştirilen ŞehirOrman; İzmir, Antalya ve Bursa’dan sonra, 26-27 Eylül'de İstanbullu gençlerle buluşuyor. İstanbul gösteriminin ardından başlayacak kapsamlı turne programını ile pek çok genç, ŞehirOrman’ı izleme fırsatı bulacak.

İstanbullu gençler ŞehirOrman AKM gösteriminin biletlerini Yapı Kredi Kültür Sanat/Beyoğlu ve AKM/Taksim ŞehirOrman gişelerinden temin edebilecekler. "Genç Telecard" ve "University Telecard" sahibi olan gençler ise hem öğrenci indiriminden yararlanabilecek hem de %50 ek indirim kazanacaklar.

ŞehirOrman hakkında:
Eserin kahramanı, 15 yaşında bir metropolde yaşayan Mowgli adında bir gençtir. Okulda edebiyat dersi ödevi olarak verilen "Jungle Book" kitabını okumaya başlamasıyla gerçek dünya ve kitapta anlatılan dünya arasında bir yolculuğa çıkar. Kitaptaki hayvan karakterlerini kendi hayatında karşılaştığı insanlar ve ilişkilerle özdeşleştirir…

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>