>

MODA - STİL

Bir İkondan Bahsediyoruz Başka Söze Gerek Var Mı?

Yani…Bu Rockstud!
 
   
 
 
     

Sonbahar 2023 kampanyası ile yeni Valentino Garavani Rockstud aksesuarları spot ışıklarının odağına yerleşiyor ve akıllara kazınacak yepyeni bir sloganla ikon statüsüne taşınıyor.

Sadece dört kelimeyle, "I Mean... It's Rockstud!" (Yani...Bu Rockstud!), hem bir aşk ilanı hem de neden KESİNLİKLE, KATİYEN, HİÇBİR ŞEKİLDE onsuz yapamayacağınız sorusunun yanıtı. Esprili bir yaklaşım ve iple çektiğiniz bir sonraki alışverişiniz için sağlam bir gerekçe. Bir ikona nasıl hayır diyebilirsiniz ki?

Zımba, bundan 10 yıl kadar önce ilk kullanılmaya başlandığından bu yana Valentino Garavani'nin temel aksesuarlarını süslüyor. Roma Palazzo'larında görülen metalik detaylardan esinlenen piramit şeklindeki motif, yıllar içinde sayısız kez yeniden keşfedildi ve hâlâ Maison’un güçlü kodlarına ait bir sembol olmaya devam ediyor. Keskin, parlak ve çoğu zaman tüm yüzeyi kaplayan Rockstud, aynı anda hem yüksek, hem alçak, meydan okurcasına rock ve zahmetsizce burjuva olan aristo-punk tavrının bir simgesi. Giyenlerin bireyselliklerini ve sınırları aşan eğilimlerini yansıtan Valentino Garavani Rockstud parçaları, dualiteyi bir güç noktası olarak vurgulayarak konformist olmayan bir tavrı ifade ediyor ve yüceltiyor.

Sonbahar 2023 kampanyasında da Rockstud, bu anlatımı sürdürüyor ve yıkıcı ifadesini iki ayakkabı silüetinin yanı sıra olmazsa olmaz türden bir çanta üzerinde gözler önüne seriyor. Maison, kategorinin ilk parçası olarak çok sevilen Valentino Garavani Rockstud Pump’ları yeniden yorumluyor.

Uzun zamandır her yerde gardıropların vazgeçilmezi olan bu model, bu sezon parlak rugan deriden tasarlandı ve ayakkabının imzası niteliğindeki bantlarının üzerinde ton sür ton zımbalar bulunuyor.

Sert hatlı materyaller ile sivri burnu bir araya getiren kışkırtıcı silüetiyle bu ayakkabı, kişisel gücü ve özgüveni cesurca ortaya koyuyor.

Klasik ile cesur olanı harmanlama tutkusunu devam ettiren Rockstud, babetlerde de başrolde. Alıştığımız feminen silüet, kenar çizgisi boyunca sıralanan zımba detaylarıyla bir doz aykırılık kazanıyor. Radikal bir ruhu burjuva zarafetiyle harmanlayan Valentino Garavani Rockstud babetler, rafine tasarımı, cesur renkler ve malzemelerle buluşturarak dengeyi sağlıyor.

Rockstud koleksiyonu sezona özel bir çanta olmadan tamamlanmış sayılmaz. Maison, 2023 Urban Riviera Sonbahar Koleksiyonu’nda yeni Valentino Garavani Rockstud23 çantayı iki farklı boyutta sunuyor. Yalın bir görünüme ve cesur çizgilere sahip çantanın kenarları ton sür ton zımbalarla süslenerek tasarıma zenginlik katıyor. Klasik ve baş döndürücü tonlarda bir renk yelpazesinde sunulan Valentino Garavani Rockstud23, efsanevi el işçiliğini çağdaş bir tasarım anlayışıyla bir araya getirerek kaçırılmayacak bir aksesuara dönüşüyor.

Öteden beri sevilen, zahmetsizce her şeye uyum sağlayabilen ve Maison’un kodlarına sonsuza dek kazınan bir motif. Valentino'nun zımba motifi, bu sezon ikon statüsünü bir adım ileriye taşıyor ve böylece gardıropların herkes tarafından arzulanan vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Ne de olsa "YANİ...BU ROCKSTUD!"

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>