>

MODA - STİL

Bu buluş plajları şenlendirecek!

Yeni bir icatla karşı karşıyayız. İsmi Mayokini. Ne mayo, ne bikini. İkisinin arasında bir şey. Mayo kadar rahat, bikini kadar seksi duruyor.
 
   
 
 
     
Vücut hatlarını ön plana çıkarıyor. Yanları oyuk olduğu için hem beli, hem kalçayı vurguluyor. Bu yaz dünyada ve Türkiye’de bütün markalar koleksiyonlarında mayokinilere yer verdi. Tasarımcılar bikininin pabucunun dama atılacağını düşünüyor. Çünkü hiçbir bikini kadını mayokini kadar cazip göstermiyor. Bu yazın mayo modasının ilk yeniliği bu. Başka ne mi oldu? Bağcıklar uzadı, askılar iptal oldu, file üstler, etekli altlar moda oldu. Ayak parmağınızı suya değdirmeden önce bu yazın mayo trendlerini okumaya ne dersiniz?

ASKI İZİNİZ OLMAYACAK

Bu yaz güneşlenirken askı çözüp, denize girerken bağlama ritüelinden kurtulduk. Askısız, straples bikiniler çok moda. ‘Benim göğüslerim büyük, askısız bikini kayar, düşer’ diye düşünmeyin. Çünkü markalar bu yaz her göğüs tipine uygun straples bikini tasarlamış. Zeki Triko’nun tasarımcısı Melike Saloğlu, straples gece elbisesi gibi bu bikinilerin kadınlara asil bir hava verdiğini düşünüyor. Bu sebeple Zeki, koleksiyonunda bu modellere geniş yer ayırmış. Eğer straples mayo istiyorsanız Nelson’a da bakmalısınız.

FİLE MAYO GİYMEK CESARET İSTER

Fileden mayo, bikini olur mu demeyin. Başta Kom olmak üzere bir çok marka file desenini mayo tasarımlarına yansıttı. Fileli modelleri plaj partilerinde şık görünmek isteyen kadınlar tercih ediyor. Her ne kadar filenin altına bir kat kumaş dikseler de bu modelleri giymek biraz cesaret istiyor.

FIRFIRLI ETEKLER MAYOLARA TAŞINDI

Mayo tasarımcıları selülit ve kilo problemi olan kadınları da düşünmüş. Zaten bu sezon normal eteklerde de bol bol fırfır var. Fırfırlı etekli bikiniler her türlü kusuru çok güzel saklıyor. ‘Kusuru olmayan giyemez mi?’ derseniz, cevabımız gayet olumlu. Etekli bikiniler giyeni daha çocuksu gösteriyor. Kom, genç kızlara yönelik çıkardığı Stella koleksiyonunda bu tarz modellere yer vermiş. En fırfırlı modeli ise TooHot’da bulabilirsiniz.

MAYOKİNİ İLE TANIŞIN

Bu yazın en baskın trendinin ismi mayokini. Ne mayo ne de bikini. Mayo giymişsiniz gibi rahat, en az bikini kadar seksi! Bikininin altı ve üstünü bir kumaş parçasıyla ya da yuvarlak bir halka yardımıyla birleştirmişler. Arkadan baktığınızda bikini gibi iki parça görünüyor. Mayokini trendini hemen hemen her marka uygulamış. TooHot’ın mayokinileri oldukça sıra dışı. Farklı desenleri, el işi işlemeleri, derin oyukları çok ama çok seksi görünmek isteyenleri hedefliyor. Kom, Sunset, Zeki Triko gibi markalar da koleksiyonlarında mayokiniye yer vermiş.

YA SİYAH YA BEYAZ YA DA SİYAH-BEYAZ

En klasik mayo renkleri bu yaz tekrar moda oldu. Ya düz beyaz, ya düz siyah ya da siyah beyaz desenli modelleri tercih edeceğiz. TooHot’da altı siyah, üstü siyah beyaz desenli straples bikiniler var. Zeki Triko düz siyah ve düz beyaz mayolar konusunda çok iddialı. Nelson’da mini etekli, düşük belli minik şortlu alternatifler var.

PIRIL PIRIL PARLAYACAKSINIZ

Malum, bu yaz küpeden ayakkabıya kadar her şey altın suyuna batırılmış gibi. Müthiş bir dore modası var. Mayolar da bu trendden nasibini aldı. Simli ve altın rengi modeller çok moda. Kom’daki modeller tek renk, TooHot altın rengini, siyah ile bir arada kullanmış. Plajın en parlak kadını olmak istiyorsanız mutlaka altın rengi bir bikini edinmelisiniz.

MAVİ BONCUK KİMDE?

Boncuklu takı çılgınlığı mayolara da sıçradı. Zeki Triko ve Too Hot da beyaz renkli mayoların kenarına renkli boncuk işlemişler. Boncuklu mayo almayı tercih ederseniz aksesuvar derdinden de kurtulmuş olursunuz. Hele mavi boncuklulardan alırsanız nazardan da korunursunuz.

BİKİNİ BAĞCIKLAR UPUZUN

Bikini bağcıkları hiç bu kadar uzun olmamıştı. Düşük belli, oyuk kenarlı ve uzun bağcıklı bikiniler her yerde var. TooHot’ın tasarımcısı Fulya Öner Genç bu tarz bikinileri tasarlarken Sao Paolo defilelerinden etkilendiğini söylüyor. Zeki Triko’nun bağcıkları hem uzun hem kalın. Kurdeleye benziyor. Fiyonk yapıp gezebilirsiniz.

NOKTALI MAYOLAR

Puantiyenin moda üzerindeki sessiz baskısı iki yıldır devam ediyor. Geçen yıl elbiseler ve ayakkabılar noktalanmıştı bu yıl ise mayolar. Estemar kahverengi üzerine pembe puantiyeli mayolar ve bikiniler tasarladı. Estemar farklı vücut ölçülerine sahip kadınlar için zengin seçenekler sunuyor.

Geometrik

Nelson da, Zeki Triko da, Sunset de yapmış. Üç firma da bu yaz geometrik desenli modellere ağırlık vermiş. Biraz göz yorsa da güzel duruyor. Nelson ve Sunset’deki geometrik desenli modeller renkli. Gökkuşağı renklerini bir arada kullanmışlar. Zeki Triko ise kahverengi ve beyazı konbinlemiş.

BU SENE ÜNLÜ HAZIR GİYİM MARKALARI DA MAYO ÜRETTİ

Mango, Beymen, İpekyol gibi hazır giyim markaları da bu sezon koleksiyonlarında mayoya geniş yer verdi. Mango’nun mayo koleksiyonu aynen kıyafet koleksiyonundaki gibi renkli ve çiçekli. Beymen’de altın rengi mayolar ön plana çıkıyor. İpekyol mayoları akşamüstü partileri için ideal. Mayokinilere geniş yer veren İpekyol, siyah ve kahverengi ağırlıklı bir koleksiyon hazırlamış. Diğer renkler ise su yeşili, pembe ve mavi. İpekyol’un tasarımcıları bikinilerin nasıl kullanılacağını şöyle anlatıyor: ‘Akşamüstü havuzbaşı partilerinde, şık sandaletler, dolgu topuk ayakkabılar, mika ve tahta bileziklerle tamamlayabileceğiniz tek parça mayolar, kadınlığınızı ön plana çıkartır...’

Mango, Beymen, İpekyol gibi hazır giyim markaları da bu sezon koleksiyonlarında mayoya geniş yer verdi. Mango’nun mayo koleksiyonu aynen kıyafet koleksiyonundaki gibi renkli ve çiçekli. Beymen’de altın rengi mayolar ön plana çıkıyor. İpekyol mayoları akşamüstü partileri için ideal. Mayokinilere geniş yer veren İpekyol, siyah ve kahverengi ağırlıklı bir koleksiyon hazırlamış. Diğer renkler ise su yeşili, pembe ve mavi. İpekyol’un tasarımcıları bikinilerin nasıl kullanılacağını şöyle anlatıyor: ‘Akşamüstü havuzbaşı partilerinde, şık sandaletler, dolgu topuk ayakkabılar, mika ve tahta bileziklerle tamamlayabileceğiniz tek parça mayolar, kadınlığınızı ön planda.

Hürriyet

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>