>

MODA - STİL

Bu Yıl Dünyada Deri Yılı

Deri dünyasındaki 40’ıncı yılını kutlayan Derimod, gelecek dönem hedeflerini, stratejilerini ve yenilikçi ürünlerini düzenlediği basın buluşmasında paylaştı.
 
   
 
 
     

Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya deri dünyasına ilişkin değerlendirmeler ve Derimod’un yeni dönem büyüme stratejileri damga vurdu.

Derinin asaletini bugünün trendleri ile bir araya getiren Derimod, 2014 – 2015 Sonbahar – Kış sezonunda hayata geçirdiği yeniliklerini ve gelecek dönemdeki büyüme stratejisini paylaştığı bir basın buluşması düzenledi. Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman’ın sözcülüğünde gerçekleşen buluşmada, deri sektörü ve Derimod’un gelecek dönem büyüme stratejileri paylaşıldı.
 Yeni sezonda 3 yenilik birden…

Düzenlenen toplantıda konuşma yapan Ümit Zaim, “Hepinizin bildiği gibi moda sektörü çok hızlı bir değişim süreci içinde. Derimod olarak biz de deri sektöründe başı çekiyor ve bu işleyişe öncülük etmeye çalışıyoruz. Örneğin, dünyada bu yıl bütün ünlü moda markaları ve modacılar 2014-2015 Sonbahar-Kış Sezonu’nu ‘deri yılı’ ilan ettiler. Biz de bu trende Türkiye’de start veriyoruz ve sezona 3 farklı yenilik ile giriyoruz” şekilde konuştu. Zaim, Türk deri sektörüne getirdikleri yeniliklerini şöyle açıkladı;

1. Yeni sezona 16 farklı renkte ince deri ile giriyoruz.

2. Derimod’un bir diğer yeniliği ise New York, Paris, Londra ve Milano’da akım yaratan streç deri.
Yeni bir teknoloji ile deriyi % 30 esnetebiliyoruz ve streç deriyi her türlü modele kolaylıkla uygulayabiliyoruz. Özellikle streç deri pantolonlar tüm dünyada çok popüler oldu.

3. Bu sezonun diğer büyük projesi ise derinin daha fazla hava geçirmesini sağlayan AIR-BREATHE sistemi. AIR – BREATHE sistemi ile üretilen deri ceketler standart deri ceketlerden % 15 daha fazla nefes alıyor ve böylelikle müşterilerimiz doğa ile daha çok iç içe olabilecekleri ürünleri sunuyoruz. Üzerinizdeki deri ceketin varlığını hissetmiyorsunuz, adeta gömlek giymiş gibi.”
 “41’inci yılımızda yurtdışındaki varlığımızı güçlendireceğiz…”

Derimod’un gelecek dönem planlarının aktarıldığı toplantıda, 2015 yılının 41’inci yılı olması nedeni ile yurtdışındaki varlığı güçlendirmeye yönelik çalışmalara hız verileceği paylaşıldı.

Gelecek yıl içinde, mevcut 95 yurt içi ve 8 yurt dışı mağaza (5 Rusya ve 3 İran) sayısını 115 çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Ümit Zaim, Rusya ve İran’daki mağazalarına yenilerini eklemeyi planladıklarını belirtti.

820 kişilik istihdam sağladıklarını ve gelecek dönemde bu sayının artacağını paylaşan Zaim, 2014 yılını % 22 büyüme ile 270 milyon TL ile kapatmayı öngördüklerini; 2015 yılı hedeflerinin ise % 20 büyüme ile 325 milyon TL olduğunu vurguladı.

Sektörde yaşanan sorunların da değerlendirildiği toplantıda, ‘suni deri ceketlerin’ ‘deri ceket’ etiketi ile satılmasına dikkat çeken Zaim; “Artık suni deri ürünlerini bile hakiki deri kokusu ile imal edenler var. İnternet ve çılgın indirimler hariç bedeli 399 TL’nin altında olan ve deri ceket adı altında satılan ürünleri alırken lütfen iki kere dikkatli olun.

İstediği kadar koksun, herkes gerek dokusundan gerekse fiyatından bu ceketlerin hakiki deri olup olmadığını anlar, anlıyor! Ben buradan bu işi yapanlara sesleniyorum. Lütfen Türk halkının zekâsını sınamayın!” çağrısında bulundu.

Ümit Zaim konuşmasına şöyle devam etti; “Biliyorsunuz, tekstil ve deri ürünler her zaman bir biri ile kıyaslanmıştır.

Yaptırdığımız anketler deri ceketin, tekstil ceketlerden ortalama 5 kat daha uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.

Ürünlerimizi müşterilerimizle buluştururken kalpten beyne gitmeye çalışıyoruz. Onlara “Uzun süreli bir ilişkimiz olacak. Bana aşık olmaktan korkma” mesajı veriyoruz. Derimod olarak ceketten çok duygu satmaya odaklanıyoruz.

Tekstil sektöründe Türkiye pazarına her türlü dünya markasının girmiş olmasına rağmen deri cekette Türkiye’ye girmiş bir deri dünya markası halen yok.

İtalya’nın en büyük deri markası ve 150 kadar mağazası bulunan Conbipel, 3 yıl önce Kanyon’da açtığı deri mağazasını bir sezon sonra kapattı.

40 yıllık sanayici Ümit Zaim olarak, Türkiye’de yabancı markaya deri sattırmam.

Moda, kalite ve fiyat olarak biz kendimize güveniyoruz ve her türlü dünya markası ile de rekabete hazırız.”

“Sektörde yeni Türkiye logosunu kullanan ilk marka olacağız!”

Pazarlama ve marka danışmanlarına sorularak yapılan anketlerin sonucunda ‘En güçlü küresel Türk marka adayları’ arasında hep Derimod’un çıktığını ve bu sonuçlardan mutluluk duyduklarını belirten Zaim; “Biz de bu kapsamda deri sektöründe Türkiye’yi temsil eden güçlü markalarda biri olarak, geçtiğimiz hafta TİM’in toplantısında lanse edilen yeni Türkiye logosu ‘Discover the Potential’ı ürünlerimizde kullanmaya karar verdik. Bu aynı zamanda sektörde bir ilk olmamız nedeniyle bir gurur vesilesidir” şeklinde konuştu.

Gelecek döneme ilişkin çalışmaları ve mevcut potansiyelleri nedeniyle yabancı fonlardan da teklifler geldiğini de paylaşan Zaim, “Yurt dışına açılma operasyonumuz büyüme sürecine girdiği zaman bunu da gündeme alabiliriz” dedi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>