>

MODA - STİL

Christian Louboutin Nudes 2017 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Koleksiyonu

Farklı ten renklerine sahip kadınlara kendi tonlarında bir ayakkabı sunma hayaliyle yarattığı koleksiyonu genişletti...
 
   
 
 
     

Biraz dekolte göstermekten hiçbir zaman çekinmeyen Christian Louboutin, yirmi yıldan uzun zamandır kadın vücudunun doğal kıvrımlarını hem benimseyen hem güzelleştiren, son derece biçimli stiller tasarlamaya odaklanıyor.

Bu ideolojiyi 2013 yazında yeni seviyelere taşıyan tasarımcı, lanse ettiği Nudes kapsül koleksiyonuyla klasik stilleri o zamana dek adı duyulmamış beş ten renginde sundu. Koleksiyonun ardındaki konsept basitti: farklı ten renklerine sahip kadınlara kendi tonlarında bir ayakkabı sunmak. Böylece, bacakların daha uzun olduğu hissi yaratılarak kadın vücudunun doğal formu vurgulanabiliyordu. Geçen ilkbahar sezonunda Matilda no. 2 ve Toudou no. 7’nin eklenmesiyle ten renkleri beşten yediye çıkan koleksiyona bir de sivri burunlu babet Solosofia katıldı. Büyük ilgi gören koleksiyonun kampanya fotoğrafları, ünlü ikili Sofia ve Mauro tarafından çekildi, dünya çapında yayınlandı, Facebook’ta en beğenilen paylaşımlar arasında yer aldı ve Twitter’ın Moments paylaşımlarında öne çıktı.

İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonu için hikayeyi devam ettiren Christian Louboutin, dikkat çekici iki yeni stil sunarak pudra rengi bir ayakkabının ‘sade’ bir gardırop parçası olduğu nosyonunu yıkıyor. Bunların ilki Christeriva, markanın favori temaları arasında yer alan baleden esinlenilerek bileğe dolanan, topuklu bir ayakkabı. Christeriva, ten rengi grogren kurdeleleriyle etkileyici, modern ve feminen bir siluet oluşturuyor. Baleden aldığı ilhama sadık kalan ayakkabının bileği saran kurdelesi, Christian Louboutin’in çalışmalarında sıkça görülen giyinme ve soyunma fikirlerini çağrıştırıyor. Yedi ten renginde sunulan ayakkabıların burnundaki ultra yumuşak napa derisi, çift fiyonklu grogren kurdeleyle tamamlanıyor.

Tasarımın gücünü ortaya koyan Cherrysandal platform sandaletler ise Christian Louboutin’ın “Nude bir renk değil, bir kavramdır” felsefesini temsil ediyor. ‘Cool’ kadın imajı veren Cherrysandal sandaletlerin güçlü stili, tasarımcının İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonundaki ‘Le Temps Des Cerises’ (Vişne Zamanı) temasını yansıtıyor. Ayakkabının arka kısmındaki şeffaf PVC parça, ayağı koruyup sağlam durmasını sağlarken bir yandan da bilek bandının bağımsız olduğu algısını yaratıyor. PVC parçanın şeffaflığı, bir göz yanılsaması yaratırken ayakkabıya gerçeküstü bir çıplaklık hissi de katıyor.

Cherrysandal ve Christeriva modellerinin yedi rengi, Sofia ve Mauro tarafından çekilen bir dizi fotoğrafta birlikte görülebiliyor. Geçen yılki Nudes koleksiyonunun Degas esintili görsellerine de imza eden ikili, tüm ten renklerini kutlamak için bu yıl bir grup ponpon kızla çalıştı.

Size en uygun tonları ve Nudes modellerini dünya çapındaki Christian Louboutin butiklerinde veya ChristianLouboutin.com web sitesinde bulabilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>