>

MODA - STİL

Erol Albayrak "African Sunset 2013"

Koleksiyonuyla moda severlerden tam not aldı...
 
   
 
 
     

Yurt dışında aldığı ödüllerle Türkiye'nin gurur kaynağı olan ünlü tasarımcı Erol Albayrak, İstanbul Fashion Week kapsamında en çok ilgiyi gören büyüleyici bir defileye imza attı. Afrika esintileri taşıyan Erol ASbayrak "African Sunset" 2012/2013 Sonbahar- Kış kolekisyonunda Afrika'nın güm batınımdan, Asya'nın gizeminden ve Uzakdoğunun mistik ruhundan esinlenen ünlü tasarımcı, izleyenleri unutulmayacak bir moda yolculuğuna çıkardı.

Uğurkan Erez'in koreografisini gerçekleştirdiği ve ünlü oyuncu Seranay Sarıkaya'nın da aralarında olduğu, Tülin Şahin, Merve Büyüksaraç, Alona Kıral, Beril Kayar, Didem Soydan, Selda Car gibi otuz top model tarafından podyuma taşındı. Son derece etkili bir koleksiyon olduğu yorumları eşliğinde muhteşem bir defileye imza atan Erol Albayrak, davetliler ve moda tutkunları tarafından ayakta alkışlandı.

Avrupa Birliği Kalite Ödülü sahibi tek Türk Tasarımcı olan Erol Albayrak, "African Sunseî" koleksiyonunu "birbirinden farklı, uzak ve gizemli görünen ama aslında bir okadar da yakın olan kültürlerin aynı silüette buluştuğu bir koleksiyon" olarak tanımladı. Afrika günbatımından esinlenen renkler, Asya'nın gizemini yansıtan desenler ve Uzakdoğu'nun mistik yansımalarını anlatan kumaş kesimleri ile ortaya çıkaa kültürel bir çatışmasını yansıtıldığı Erol Albayrak "African Sunset" koleksiyonunun her renginde kadınsı ruhun derinliklerine işleyen farklı hikayeler sunuluyor...

Ünlü tasarımcı; 2013 için hazırladığı bu koleksiyon için şunları söyledi : "Geometrik kesimlerde yeni arayışlar ve yeni keşifler yaratan bir dünya... Kadın hiçbir zaman olmadığı kadar özgür, lüks ve yalın... Kumaşlar farklı renk, desen ve dokular ile yeni bir ten oluşturmakta... Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar uzanan bir yolculukta herkes aynı noktada buluşuyor. Aslında her desen bu yolculuğun haritası. Kültürel karmada kadın bu sefer yol gösterici ve lider..."

Erol Albayrak "African Sunset" defilesinde izleyenlerin dikkatini çeken ayakkabı ve çizmeler, koleksiyonun çizgisine uygun olarak aksesuar tasarımcısı Zeren Akman ile birlikte oluşturuldu. Koleksiyonu tamamlayan bu orijinal ayakkabı ve çizmelerin üretimi ise Zeren Akman'ın atölyesinde üretildi. Koleksiyonda oldukça büyük ilgi gören deri tasarımlar için Deri Tanıtım Grubu ve Kuzu deri destek olurken, ipekli kumaşlar Saydam Tekstil, Yün ve kaşmir kumaşlar Yünsa, el örgüsü trikolar ise Bravo Yün'ün sponsorluğunda podyuma taşındı. Podyumdaki görsel şöleni tamamlayan makyaj ise Mac Kozmetik tarafından gerçekleştirildi.

Erol Albayrak 2012/2013 Sonbahar Kış Hazır Giyim Koleksiyonu; Honey goSd, mor, bakır tonları, rustik zencefil tonları, lacivert, bordo ve massai kırmızısı ile vizon ağırlıkta kullanılan renklerden oluşuyor. Yün, kaşmir, ipek gazzar, ipek saten, deri ve kürk koleksiyonun omurgasını oluşturan materyaller. Massai elbiselerin,deri ceket ve kürklerin zarif gece kıyafetleri ile harmanlandığı koleksiyonda, ayrıca kültüre! yansımaların en belirleyici etkilerini taşıyan el örgüsü giysiler yer almaktadır...
 

EROL ALBAYRAK | IFW 2012 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>