>

MODA - STİL

Faik Sönmez’le “bugün ne giysem?” sendromuna son!

Detaylara önem veren ve pek çok seçenek barındıran Faik Sönmez 2008 Sonbahar - Kış Koleksiyonu, çalışan kadınları “Bugün ne giysem?” sendromundan kurtarıyor.
 
   
 
 
     
Faik Sönmez, 2008 Sonbahar-Kış Sezonu koleksiyonunda da çalışan kadınların, yerine göre şık, feminen ve casual çizgilerle rahatlığını sağlamayı hedefliyor.


Tasarımlarıyla yenilik ve fark arayan kadınlara hitap eden Faik Sönmez, çalışan kadınları “bugün ne giysem?” sendromundan kurtarmayı amaçlıyor. Etek-ceket ve pantolon-ceketli takımlar, koleksiyonun en önemli parçalarını oluştururken, siyah, koyu mavi ve laciverti buluşturan tasarımlar dikkat çekiyor.


İpek bluzlar, koton pantolonlar, fitilli kadife etek ve ceketler, çalışan kadınlara hem klasik hem de casual alternatifler sunuyor. Faik Sönmez mağazalarında ‘şıklık detaylarda gizlidir’ diyen kadınlar için çantadan kemere, atkıdan kolyeye pek çok seçenek bulunuyor. Bu tasarımlar, iş kadınlarının tarzlarıyla fark yaratmalarına olanak sağlıyor.


Çalışan kadınlar için giyim önerileri:

Çalışan bir kadının gardırobunda öncelikle birbiriyle uyumlu renkler olmalıdır. Nötr ve koyu renkler bir arada kullanılabilir. Her kadının gardırobunda bir beyaz gömlek, etek–ceket takım ya da siyah pantolon-ceket bulunması gerekir. Pantolonlarda kalçadan belli bir darlıkla inen, çok geniş paçaları olmayan kuplar bedeni daha ince gösterecektir. Şık gömlekler ve bluzlar ile kombine edilen koyu renk bir kot pantolon çalışan kadının kurtarıcısı olacaktır.

Aşırı dar ve vücuda oturan üstlerden, çok büzgülü bluzlardan kaçınılmalıdır. Bluz ve eteklerde ince kumaşlı modeller, bedeni ince gösterir ve kullanımları da rahattır.


Pantolonlarda ise lycralı kumaşlar ütü istemediğinden avantaj sağlamaktadır. Ayakkabı, çanta, kemer gibi aksesuarlar kıyafeti tamamlayıcı unsurlardır ve güncel olmaları gereklidir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>