>

MODA - STİL

Fashion Week Istanbul Bugün Başlıyor

Fashion Week Istanbul ‘un 18 Mart Cuma gününe kadar sürecek olan yeni sezonu bugün başlıyor.
 
   
 
 
     

Etkinliğin yeni hibrit yapısı sayesinde moda filmleri aracılığı ile aktarılacak koleksiyon sunumları etkinliğin resmi takvimi fashionweek.istanbul üzerinden online takip edilebilirken, Soho House Istanbul’da hafta boyunca tasarımcı ve markaların film gösterimi, sergi ve defileleri gerçekleşecek.

Fashion Week Istanbul’un bu sezonunda da marka ve tasarımcıların koleksiyon sunumları dışında gerçekleştirilecek etkinliklerin takvimi de açıklandı. Alanında uzman isimlerin modanın önemli konularını tartışacağı FWI Conversations sektöre artı değer katmayı hedefliyor. FWI Conversations kapsamında Soho House Istanbul’da 16 Mart’ta gerçekleşecek ilk etkinlikte moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, Nur Bilen Yavuzer’in moderatörlüğünde markalaşma ve tasarım yolcuğunu izleyicilerle paylaşacak. 18 Mart’ta ise ilk olarak marka yaratma ve geliştirme konusunda deneyimiyle tanınan Sal Khokhar günümüzün ve geleceğin ihtiyaçları ile şekillenen yeni nesil marka oluşturma konusu üzerine deneyim ve görüşlerini paylaşacak. Günün ikinci FWI Conversations etkinliği ise Seda Domaniç moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Sürdürülebilir Moda ve Döngüsel Ekonomi paneli. Panele konuk olarak moda tasarımcıları Şansım Adalı ve Zeynep Tosun’un yanı sıra, Studio Mercado’nun kurucusu Tuna Mert ile Lokal Hareket’in girişimcisi Nil Ertürk katılacak. Haftanın son FWI Conversations etkinliğinde ise tasarımcılar Özlem Kaya ve Özgür Masur özel misafirleri ile soru-cevap şeklinde bir sohbet gerçekleştirecekler.

Geçtiğimiz sezonlarda başlayan uluslararası moda platformu Business of Fashion (BoF) ile iş birliği bu sezonda da devam ediyor. BoF editörlerinin seçkisiyle Türk moda tasarımcıları ve koleksiyonları bu sezon da hem web sitesindeki galerilerle hem de özel röportajlarla global moda arenasına ulaşacak. Bu iş birliğine ek olarak ayrıca yurt dışından basın üyeleri ve influencer’lar da İstanbul’a gelerek Fashion Week Istanbul’u canlı olarak takip edecekler.

Fashion Week Istanbul’da bu sezon koleksiyonlarını sergileyecek 18 tasarımcı ile 8 New Gen by İMA ve KARMA by İMA genç tasarımcısı bulunuyor. BASHAQUES, CEREN OCAK, DB BERDAN, DICE KAYEK, EMRE ERDEMOĞLU, GOKHANYAVAS, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN, ÖZLEM ERKAN, RED BEARD BY TANJU BABACAN, SELEN AKYUZ, SEZGI TUZEL, SUDIETUZ, T.A.G.G, TUĞBA ATASOY ve Y+ YAKUP BICER hafta boyunca Sonbahar-Kış 2022/23 koleksiyonlarını sunacak olan marka ve tasarımcılar arasında yer alıyor. NEW GEN BY İMA kapsamında genç tasarımcılar BERFİN ÖZGÜR, NAZLICAN TÜRKER, ÖYKÜ ECE UZA, SELİNA ALP, ŞEYMA HAMAMCI ve KARMA BY İMA kapsamında genç tasarımcılar AYCAN HAKALMAZ, BEYZA EYÜBOĞLU, EZGİ YILDIRIM koleksiyonlarını sektörün beğenisine sunacaklar.

FASHION WEEK ISTANBUL – 15 – 18 MART 2022

15 Mart 2022 Salı:
SEZGI TUZEL: Screening Room (13:00)
RED BEARD BY TANJU BABACAN: Screening Room (14:30)
NEW GEN BY IMA: Big Room (16:00)
KARMA BY IMA: Big Room (18:00)
DB BERDAN: Digital Only (19:00)
T.A.G.G: Off Site (20:00)

16 Mart 2022 Çarşamba:
FWI Conversations – Mehtap Elaidi & Nur Bilen Yavuzer: Screening Room (12:30)
NİHAN PEKER: Off Site (14:00)
Y+ YAKUP BİÇER: Digital Only (15:00)
GOKHANYAVAS: Big Room (16:00)
MURAT AYTULUM: Screening Room (17:00)
ÖZLEM ERKAN: Screening Room (19:00)

17 Mart 2022 Perşembe:
DICE KAYEK: Screening Room (13:00)
SUDI ETUZ: Off Site (14:00)
MERT ERKAN: Screening Room (17:00)
TUĞBA ATASOY: Screening Room (19:00)
BASHAQUES: Screening Room (20:30)

18 Mart 2022 Cuma:
FWI Conversations – Sal Khokhar: Screening Room (12:00)
FWI Conversations – Seda Domaniç with Nil Ertürk, Şansım Adalı, Tuna Mert, Zeynep Tosun: Screening Room (13:30)
NİYAZİ ERDOĞAN: Screening Room (15:00)
FWI Conversations – Özlem Kaya & Özgür Masur: Screening Room (16:00)
Ceren Ocak: Digital Only (17:00)
SELEN AKYÜZ: Screening Room (19:00)
EMRE ERDEMOĞLU: Screening Room (20:30)


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>