>

MODA - STİL

Gelinlik Kiralama Son Yıllarda Yükselişe Geçti

Klasikten moderne, modernden minimalist tasarımlara Rentony, 2022 yılında gelinlerin vazgeçilmez tercihi oldu.
 
   
 
 
     

Rentony kurucu ortaklarından stil danışmanı Yasemin Eke, ekonomik süreç ve gelinlik fiyatlarının aşırı yükselmesi nedeniyle, gelin adaylarının tercihlerinin artık kiralamadan yana olduğunu belirtiyor.

Rentony kurucu ortaklarından stil danışmanı Yasemin Eke, gelinlik kiralamanın son yıllarda yükselişe geçtiğine değinerek “ Hem günümüz koşullarında hızlı değişen trendler, hem de ekonomik şartlar ve fiyatlarının çok yükselmesi gelinleri kiralamaya yöneltiyor. Bu sayede gençler bütçelerini farklı yerlerde değerlendirebiliyorlar. Tatilleri, evleri veya istedikleri başka şeylere hem maddi hem manevi olarak daha rahat erişiyorlar. Ancak kiralama yaparken, tercih aşamasında dikkat edilmesi gereken şeyler var, öncelikle kiralama yapacağınız firmanın profesyonelliği ve güvenirliğine dikkat etmek gerekiyor.” diyor ve ekliyor “Özellikle kiralama müşteri hizmetleriyle öne çıkan bir sektör. Bu konuda iyi değerlendirme yapılmalı.”Özellikle bu yıl, alışılmış alışveriş modeli tabularını yıkan gelinlik kiralamaları için Eke, gelinlik kiralamanın tasarruf etmek dışında diğer artılarını ise şöyle sıralıyor: “Gelinliğinizi kiraladığınızda saklama problemi yaşamayacaksınız. Özellikle evde yeterince depolama alanınız yoksa gelinlik kiralama sizin için çok daha avantajlı bir tercih olacaktır. Öte yandan gelinlik kiralamak, gelinlik diktirmeye göre daha az risklidir. Gelinliğinizi düşük maliyetli olması amacıyla işin uzmanı olmayan bir firmanın ellerine bırakırsanız sonunda üzülebilirsiniz. Bunun yerine o firmaya ayıracağınız bütçe ile hali hazırda var olan bir gelinlik kiralayarak işinizi garantiye alabilir ve bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz.”

Rentony, Özlem Kaya, Khaite, Aidan Mattox, Occleus, Patrizia Pepe, Whistles, Reformation, Alice And Olivia, Ganni, House Of Ogain, Rotate, Esteban Ourtazab, Farnaz Salmani, Likely, Vakko ve daha birçok moda markasının benzersiz gelinlik modellerini nikah gününüz için sizlere sunuyor.

Tüm bunların yanı sıra, hem gelinlik koleksiyonunda hem günlük koleksiyonda kiralama mottosuyla çevre sağlığını göz önünde bulunduran Rentony’de kiralık gelinliklerin 1.750 – 3.500 TL arasında değişiyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>