>

MODA - STİL

Gucci 2017-18 Sonbahar/Kış Koleksiyonu: Simyacının Bahçesi

Michele, Gucci 2017-18 Sonbahar/Kış Koleksiyonuyla moda severlere yine beklentinin üzerinde bir koleksiyon sunuyor.
 
   
 
 
     

2015 Ocak ayında devraldığı Kreatif Direktörlük göreviyle markayı baştan yaratan Alessandro Michele, moda dünyasında bir reforma imza atarak, Milano Moda Haftası’nda kadın ve erkek koleksiyonlarını bir arada sunmuştu.

Alessandro Michele, 2017-18 Sonbahar/Kış Koleksiyonu için bir simyacı bahçesi: Bitkilerin, hayvanların olduğu, uzak diyarları çağrıştıran işaretlerin, sembollerin mesken tuttuğu bir bahçe kurdu. Tıpkı bir simya laboratuarındaki gibi maddeler seçiliyor, inceleniyor, ayrıştırılıyor ve yeniden işleniyor. Tasarı yetisinin ve anlık aydınlanmaların öne çıktığı yaratıcı süreçte hayal gücü, gerçekliğin dinginliğine meydan okuyor. Temel malzemeleri altına çevirmeye çalışan simya gibi burada da madde, hayalperest bir dönüşüm sürecinden geçirilerek yeni bir öz kazanıyor. Parçalar, kurallar ve hikâyeler bambaşka bir anlayış ufkuyla sunuluyor.

Simyacının bahçesi modernlik karşıtı bir laboratuvar çünkü bilimselliğin bazı katı ve değişmez ilkelerini kabul etmiyor. Bu bahçede, çelişmezliğin ölümcül mantığının sözü geçmiyor. Aksine burada, kararsızlık ve gerçekliğe getirilen birbirine tezat açıklamalar değer taşıyor. İkilikler (kadın-erkek, öz-görünüş, gölge-ışık, beden-ruh, iyi-kötü, iç-dış), sınıflandırıcı yaklaşımlar ve keskin ayrımlar alev alıyor.Alessandro Michele Kendi Kurallarını Koyuyor…


Kadın ve Erkek Koleksiyonları için tek bir hikaye yaratan Michele, her bir tasarımı tamamlayıcı bir bütün olarak görüyor. Her zaman biraz daha zenginleşen Gucci bahçesini bu sezon; gotik, romantik, eklektik, renkli ve sıra dışı şeklinde tanımlamak mümkün. Koleksiyonunun en dikkat çeken detayları arasında ise: Japon kültürüne ait izler yer alıyor.

Canlı renklerin hakim olduğu tasarımlarda; 70’ler, 80’ler modası ve gotik dönemin izlerine rastlanıyor. Parıltılı elbiseler, vatkalı ceketler, yarasa kollarla 80’lere gönderme yapılırken, iri floral desenler ve pantolon ceket takımları da 70’lerin izi sürülüyor.

Koleksiyonda Japon kültürüne özgü; çiçek motifli takımlar, şemsiye ve şapkalar dikkat çekiyor. Samuray pelerinini andıran pelerin de en iddialı erkek tasarımları arasında yer alıyor.

Hayvan motiflerine her koleksiyonunda yer veren Michele, yeni koleksiyonunda da; uğurböcekleri, yusufçuklar, çekirgeler, kelebekler, arılar, karıncalar, yarasalar, sincaplar, rakunlar, kediler, kaplanlar, kurtlar ve kedilere yer veriyor.

2017 İlkbahar/ Yaz Koleksiyonu’nda yer alan ve sezonun ”it” tasarımlarından olan Gucci yazılı ve logolu beyaz tişört, bu koleksiyonda da “Common Sense Is Not That Common” sloganlı haliyle yerini alıyor.

Gucci yazılı saç bantları da arzu nesnesi olacağı düşünülen ve en dikkat çeken aksesuarlar arasında başı çekiyor.  Erkek koleksiyonunda; floral desenli, ekoseli, kontrast renkli pantolon ceket takımları geniş yer kaplarken, açık kahverengi, kırmızı-yeşil Gucci şeritlerinin hareketlendirdiği takım ise yeni sezonun “it” tasarımı olacağa benziyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>