>

MODA - STİL

Güzellik içinizde gizli

Kendinizae uygun iç giyim ürünlerini bulmak gerçekten ayrı bir hüner. Çünkü çoğu zaman renklere, süslemelere aldanıp, bedenimize hiç uymayacak modellere yöneliyoruz.
 
   
 
 
     
Yanlış iç çamaşırı, şıklığa gölge düşürmekle kalmıyor, bedeni sorunlu gösterip sağlığa da zarar veriyor. Varisler, selülitler, damar çatlaklarına yol açan etkenler arasında yanlış iç çamaşırı seçimi ön sıralarda yer alıyor. Daha ince, daha kıvrımlı, daha seksi görünmenin sırrı uygun iç giyimi bulmakta gizli. Bu konuda yapılan en büyük hataysa sert kumaşlarla hazırlanan, kalın süngerli, gereğinden fazla dar, içinde nefes almaya neredeyse olanak tanımayan modellere yönelinmesi. Sizin için hazırladığımız rehber kendinize en çok yakışacak iç çamaşırını bulmanıza yardımcı olacak.

Beden ölçünüze uymayan iç çamaşırlarını sadece rengini ya da modelini beğendiniz diye almayın. Bunun tam tersi, bedeninize uyan, ancak kendinizi içinde kadınsı hissetmediğiniz iç çamaşırlarından da uzak durun. Dantel, saten, pamuklu veya şifon fark etmez. Önemli olan sizin ölçünüze uygun, kıvrımlarınızı ortaya çıkaran bir model olması.

Unutmayın siz kendinizi beğenmezseniz, kimse sizi cazibeli bulmaz. Pantolon altından beliren külot dikiş izleri günümüzde tarih oldu. Bu yüzden etek ya da pantolon giydiğinizde iz yapmayan çamaşırlar tercih etmelisiniz. Morera'da iz yapmayan, dikişsiz ve hijyenik bu tarz iç çamaşırları satılıyor.

Dişiliğin sırrı, kendinize uygun sutyeni seçmekte gizli. Eğer göğüs çevrenizde kırmızı izler görüyorsanız, hem sağlığınız hem de şıklığınız tehlikede. Göğüs ölçünüze göre standart bir ürün seçmeniz ise sandığınızdan zor. Çünkü genellikle markalar farklı kalıpları ve ölçülendirme tekniklerini uyguluyor. Bu durumda ilk yapmanız gereken sutyeni denemeden almamak. Gelelim size en uygun modelin seçimine.

Göğüsleriniz yerçekimine yenik düştüyse, toparlayıcı bir model seçmelisiniz. Eğer iri ve sarkıksa, kalın ama yumuşak kumaştan askılı olanları seçin. Küçük ve sarkık olanlar balenli, destekli modellere yönelmeliler.

Göğüsleriniz arasında mesafe varsa, sutyenin ön yüzüne dikkat edin. Göğüs arası bitişik ya da dar oval bir parçayla iki bölümün yakınlaştırıldığı modeli almalısınız. İri göğüslü olanlar toparlayıcı, küçük göğüslülerse takviyeli ve göğüsleri kaldırıcı ürünleri tercih etmeliler.

Açık renk külotlu çoraplar bacaklarınızı olduğundan kalın gösterir. Hem açık renk hem de ışıltılı bir çorap giymekte ısrarlıysanız, bacaklarınızın gerçekten kusursuz olduğundan emin olmalısınız. Çünkü bu renk çoraplar en az siyahlar kadar bacağınızın dikkat çekmesini sağlayacak. Üstelik bacaklarınız hem tombul hem de parlak olacak. Külotlu çorap seçiminde en ideal renk siyah olarak görünebilir. Ne var ki, siyahın da bazı olumsuzlukları var. Renklerin en koyusu bacağı ince gösterip kıvrımlarını vurguluyor. Bu durumda eğer diz kapağınız iri kemikli, baldırlarınız fazla kaslıysa, bu defoları vurgulamakta hiçbir renk siyah kadar usta olamaz. En iyisi naturel bir renkte seçilmiş mat, saten dokulu bir ürün seçmek. Aradığınız külotlu çorapları Marks& Spencer'ın reyonlarında kolayca bulabilirsiniz.

Göbek sorununuz varsa, çekmecenizde tek parçalık body'ler, sutyen-külot takımlardan fazla olmalı. Hem göbek, hem de basın sorunu olanlar için eski mayoları andıran body'ler ideal. Dantel ve kurdelelerle süslü bu tarz body'ler kadınsı görünümden de taviz vermiyor. Kalçalarının yerçekimine meydan okumaktan vazgeçtiği kadınların sorunlarının çözümü estetik operatörden önce, kaliteli iç giyim mağazasında gizli. Düşük bel kalçayı toparlayıcı külotlarla bu problem kısa sürede aşılabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>