>

MODA - STİL

Hakan Akkaya New York Fashion Week Kapsamında Koleksiyonunu Sundu!

Hakan Akkaya New York`tan Dünyaya "Hepimiz Biriz ve Aynıyız" eşitlik teması ile seslendi.
 
   
 
 
     

Türkiye’nin Uluslararası üne sahip moda tasarımcılarından olan Hakan Akkaya “Dünyanın en önemli moda organizasyonu olan New York Fashion Week’de 2.nci kez dünya devleriyle aynı podyumda yerini alarak, milli gururumuz olarak göğsümüzü kabarttı.

Dünya’da takip edilen bir Türk modacısının varlığını 2.nci kez işaret eden, Hakan Akkaya’nın New York Fashion Week‘de eşitlik temasından ilham aldığı “We’re one and the same” (Hepimiz biriz ve aynıyız) ismini verdiği defilesinde ünlü top modeller; Çağla Şikel, Özge Ulusoy’un yanı sıra 40 yabancı ünlü top model podyuma çıktı. Paris Hilton’un kardeşi Barron Hilton'da erkek baş manken olarak defilede yürümesi defilenin en önemli sürprizi oldu. Ünlü modacı 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda; siyah ve beyaz renkler tercih ederken, %100 Türk kumaşı kullandı.

2'nci kez Dünya Devleriyle aynı podyumu paylaşan Akkaya; Oscar De La Renta, Ralph Lauren, Marchesa, Franches Valentine, Ugg, Frame, Toms, Uniqlo, Nancy Gonzales, Mark Cross, Mashbur gibi Dünyaca ünlü markalarının ajansı ile anlaşarak bir Türk Modacı olarak iddiasını ortaya koydu.

T.C. Ekonomi Bakanlığı, TİM, İTHİB desteği ve Merit İnternational sponsorluğunda; 11 Eylül 2017 New York Fashion Week'te 2.nci kez görkemli dev bir şova imza atarak New York Fashion Week’in en çok konuşulan modacılarından biri oldu. Defileye ilginin yoğun olması nedeniyle tüm davetiyeler defileye 5 gün kala tükendi.

Defilenin sonunda podyuma çıkan ünlü modacı Hakan Akkaya’nın yabancı basının ilgisini selfie çekerek ölümsüzleştirmesi; “Dünya Modasının cool çocuğunun zafer pozu” olarak yorumlandı.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>