>

DİYET

Erkekler de Kadınlar Kadar Diyette

Ben erkeğim bana bir şey olmaz diye bir şey yoktur, unutmayın!
 
   
 
 
     

Ergenlikten sonra durağan çalışma hayatının erkekte kilo artışına neden olduğunu vurgulayan uzmanlar, teknolojik gelişmelerin hareketsiz yaşama, bunun da şişmanlığa yol açtığını belirtti.

Erkeklerin çocukluk, ergenlik ve yaşlılık gibi belirli yaş dönemlerinde, enerji ve besin ihtiyaçları, kadınlarda olduğu gibi farklılık gösterir. Bebeklikten gelen obezite, aileden gelen bir kilo problemi veya metabolik bir hastalık yok ise, hızlı çalışan metabolizmaları ve hareketlilikleri sayesinde erkeklerin ergenlik döneminde kilo problemleri çok fazla olmaz.

Ancak ergenlik döneminin bitmesinden sonra durağan çalışma hayatına geçiş, hareketsizlik, sağlıksız ve düzensiz beslenme, özellikle sebzeden yoksun proteinden zengin ve fast-food beslenme alışkanlıkları hızlı kilo alımına neden olur. Bu beslenme düzeni 30-40 yaşları arasında devam ederse, kilo alma süreci hız kazanır. Bunu takip eden zamanlarda kilo almaya metabolik hastalıklar da eşlik edebilir. Bu sebeple siz siz olun yediklerinize dikkat edin. Ben erkeğim bana bir şey olmaz diye bir şey yoktur, unutmayın!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>