>

MODA - STİL

Moda Ödüllerinden Woolmark Prize 2015 Kadın Kategorisinin Kazananı Belli Oldu

Kadın giyim dalında ödül alanlar...
 
   
 
 
     

Konseptiyle ilgi çeken ve merinos yününü koleksiyonuna en iyi şekilde aktaran genç tasarımcı M.PATMOS, International Woolmark Prize 2015 kadın giyim dalında ödül almaya hak kazandı.

21 ülke ve 60’dan fazla tasarımcının katıldığı International Woolmark Prize 2015’te M.PATMOS, dünya çapında son 4’e kalan Çin’den VMAJOR, Avustralya’dan STRATEAS.CARLUCCI, Almanya’dan AUGUSTIN TEBOUL ve Lübnan’dan Bird on a Wire’e karşı mücadele vererek birincilik ödülü kazandı.

Pekin’de gerçekleşen ödül törenine moda dünyasının önde gelen isimleri katıldı. International Woolmark Prize 2015 final jürisinde, moda dünyasının stil ikonu Victoria Beckham, Vogue China Editörü Angelica Cheung, Vogue Italy Editörü Franca Sozzani, Ralph Lauren Uluslararası İletişim, Halkla İlişkiler ve Medya Direktörü Malcolm Carfrae’nin yanı sıra Saks Fifth Avenue Moda Direktörü Colleen Sherin gibi yarışmanın perakende iş birlikçileri yer aldı.

Jüri üyesi Victoria Beckham, " International Woolmark Prize, genç tasarımcılara dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar inanılmaz fırsatlar sunuyor. Bu organizasyonun bir parçası olarak Pekin’de olmaktan ötürü çok heyecanlıyım. PATMOS’un tasarımlarının yarışma standartlarına en uygun şekilde olduğunu hissettim. İlginç konsepte sahip koleksiyon iyi tasarlanmış” dedi.

PATMOS koleksiyonunun sofistike olduğunu vurgulayan jüri üyesi Moda Yorumcusu ve Gazetecisi Colin McDowell ise koleksiyonda merinos yününün kullanıldığı giysilere zarifliğin yanı sıra genç ruh kattığını vurguladı.

Genç tasarımcıları destekleyen mükemmel bir platform sağladığı için The Woolmark Company’e teşekkür eden Marcia Patmos, ” Yeni fırsatların sonucunu dört gözle bekliyorum” dedi.

International Woolmark Prize ödülü kazanan tasarımcı, 100,000 Avustralya doları (AUD$) finansal destek ve Fifth Avenue, Harvey Nichols, 10 Corso Como, JOYCE, Isetan Mitsukoshi, David Jones, mytheresa.com gibi önemli perakende ortakları aracılığıyla koleksiyonunu sergileme fırsatı kazanıyor. PATMOS’un koleksiyonu 2015 Ağustos’ta destek sağlayan perakende mağazalarında sergilenmeye hazır olacak. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>