>

MODA - STİL

Hatice Gökçe’nin Tasarımları Eurovision’da Türkiye Temsilcisi!

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo’nun kıyafetleri, Hatice Gökçe’ye ait!
 
   
 
 
     

Hatice Gökçe bu kez yenilikçi tasarımlarını 57.Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo için hazırladı. Erkek modasının öncü ismi olarak bilinen Gökçe, “Love Me Back” adlı şarkının performansı için sanatçıya özel bir tasarım yaparken; Can Bonomo’nun arkasındaki dansçıların kostümleri de Giray Sepin tarafından tasarlandı. Yaptığı tasarımlarda sanatın farklı dallarından beslenen Hatice Gökçe için müzik önemli bir yerde duruyor. Tasarımcı daha önce de Türkiye’nin en önemli oda müziği topluluklarından Borusan Quartet’ın sahne kostümlerini hazırlamıştı.

Hatice Gökçe’nin Eurovision performansı için hazırladığı tasarımların teması, Can Bonomo’nun müziğinin barındırdığı tınılardan yola çıkarak Ege Bölgesi’ne ait efe giysilerinden esinlenilerek oluşturuldu. Heybetli bir görüntü yakalamak üzere efelerin geleneksel giysilerinin kolları üzerinde bulunan ve kolun kuş kanadı gibi görünmesini sağlayan “camadan” isimli üstlük ile efelerin heybetine gönderme yapılıyor Camadan koreografiyi de görsel olarak destekliyor. Bu sayede Türk giysi kültürünün zenginliği hatırlanıyor. Tasarımlarda kullanılan formlar martı kanatlarını anımsatacak şekilde hazırlandı. Ayrıca Can Bonomo’nun şapkasında da gümüş martı figürleri bulunuyor. Gökçe'nin tasarladığı sahne kostümlerinde deri kullanıldı ve deri modasının öncüsü Derimod tarafından hazırlandı. Can Bonomo’nun kıyafeti aynı zamanda Giray Sepin’in dansçılar için hazırladığı ilgi çekici tasarımlarla da uyum sağlıyor.Can Bonomo ile çalışmasıyla ilgili olarak Hatice Gökçe, “Can Bonomo müzik dünyasına getirdiği yeni solukla ilgi gören genç ve başarılı bir müzisyen. Bu nedenle Türkiye’yi uluslararası arenada Eurovision gibi önemli bir yarışmada temsil edecek olması büyük bir şans. Müzik, tasarımlarımda her zaman etkileyici bir unsur oldu. Farklı tarzları bir araya getiren Can Bonomo’nun performansı için kıyafetler tasarlamak benim için keyifli ve heyecanlı bir süreç oldu” dedi.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı finalleri 22 ve 24 Mayıs’ta, büyük finali ise 26 Mayıs'ta Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>