>

MODA - STİL

IFW 2011 - Simay Bülbül

Yıllar sonra podyuma çıkan Ebru Ürün Simay Bülbül defile finalinde gelinlik giydi! (COSMO GALERİ)
 
   
 
 
     

Yıllar sonra podyuma çıkan Ebru Ürün Simay Bülbül defile finalinde gelinlik giydi !

Simay Bülbül, Trendyol.com ve Deri Tanıtım Grubu işbirliği ile 4 Şubat’ta “Zema’nın Seslenişi” adlı koleksiyonuyla izleyenleri hayran bırakan bir defileye imza attı.

Koleksiyon, yitip gidene ağıt tutturan, elinde kalan için direnen amansız ama güçlü , geçmişine sahip çıkan kadınları anlatıyor…Çok farklı malzemeleri, cesur saçlarla ve özel tasarlanmış takılarla birlikte kullanan Simay Bülbül, finalinde Ebru Ürün’e el örgüsü özel tasarlanmış bir gelinlik giydirdi !

Simay Bülbül, İstanbul Fashion Week 2011 kapsamındaki defilesinde, “Zema’nın Seslenişi” adlı koleksiyonuyla, yok olmaya direnen kabile kadınlarını konu alıyor.

Koleksiyon, ilkel kültürlerin özlerini korumaya çalışan ve yeni dünya düzenine direnen kabile kadınlarından esinlenmiş. Koleksiyon, köklerinin yitip gitmesine direnen mücadeleci kadına ve inançlarına atfediliyor. Simay Bülbül’ün tasarımlarında temayı, özel kesimli deriler, işlemeler, baskılar vurguluyor. Bu koleksiyonda süet, şifon, ipek, dantel ve tüle ilk defa kürk ve trikolar eklenmiş. 30 parçadan oluşan koleksiyon, yerel kültürlerin doğayla bütünleşen çıplaklığının kadın bedenine verdiği gücü yansıtan cesur takılarla destekleniyor.

Simay Bülbül, koleksiyonla ilgili, “Zema’nın Seslenişi’nde” yitip gidene bir ağıt tutturan, elinde kalan için direnen amansız kadını anlatmak istedim. Mücadeleci kabile kadınlarından esinlendim. Geçmişlerine sahip çıkan kadınları anlatırken tüm detaylarda geçmişi geleceğe taşımak istedim. Çok farklı malzemeleri, cesur saçlarla ve özel tasarlanmış takılarla birlikte kullandım. Heyecan verici bir koleksiyon olduğunu düşünüyorum” diyor.

IFW 2011 SİMAY BÜLBÜL DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>