>

MODA - STİL

İstanbul Yılın Moda Gecesine Şahit Oldu

Moda, cemiyet, iş ve sanat dünyası öğrencilere tam destek verdi..
 
   
 
 
     

Kariyer Eğitim Kurumları Moda Tasarımı mezunlarının hazırladığı koleksiyonlardan oluşan Kariyer Fashion Show 2013, Swissotel’de gerçekleştirildi. ‘Geleceğe Dönüş’ temalı defile etki altında bırakan kurgusuyla adeta bir moda ve görsel şölen yarattı. Tasarımlar izleyenler tarafından tam not aldı.

Öğrencilerin yıl içindeki çalışmalarının bir özeti niteliğinde olan ve gelenekselleşen Kariyer Fashion Show, Erol Albayrak Moda Direktöğünde ve Uğurkan Erez Koreografisiyle oldukça beğeni topladı. Moda duayenlerinin, iş ve cemiyet dünyasının seçkin konuklarının katılım gösterdiği gecede defilenin açılış konuşmasını onur konuğu Dilek Hanif gerçekleştirdi.

Dilek Hanif yaptığı konuşmada Moda Tasarımı öğrencilerine kariyerleri için önemli mesajlar verdi ve defile sonrası beğenisini tekrar podyuma çıkarak dile getirdi. Ece Sükan’ın sunumuyla Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Tülin Şahin, Sema Şimşek, Tuğba Karaca’nın aralarında bulunduğu, 35 kişilik top modeller tarafından sergilenen tasarımlar katılımcılardan tam not aldı. Ece Sükan Dilek Hanif imzalı tasarım kıyafetiyle oldukça göz alıcıydı. Ünlü modeller, model çizimleri başta olmak üzere öğrenciler tarafından hazırlanan tüm kıyafetleri podyumda taşırken onların verdikleri bu ilk sınavda heyecanlarına ortak oldu. Geleceğin Moda Tasarımcıları defilenin ardından podyuma çıkarak kep attı.

Çeyrek asır süredir moda sektörüne ilişkin 10 farklı branşta 35 binden fazla profesyoneller yetiştirmiş Kariyer Eğitim Kurumları, Türkiye’de İlk ‘Moda Tasarımı’ Eğitimini veren özel kurum olmanın haklı gururunu yaşıyor. Ev sahipliğini yaptığı muhteşem geceyle ilgili olarak kurumun Genel Müdürü Serkan Selamet ; ‘Her zaman moda ve güzelliğin bir arada en iyi şekilde var olduğuna inanıyoruz. Bunun en iyi ifadesi, Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları ve modellerini bir araya getirerek kendilerini anlatan defilelerdir. Kariyer Eğitim Kurumları olarak, moda alanında uzman isimlerle yaptığımız işbirlikleri sayesinde daha güzel ve çığır açan görünümler sağlıyoruz. Misafirlerimizin öğrencilerimizin mezuniyet defilesini hayranlıkla izlediklerine şahit oldum, bizler üzerinde aylardır çalışmaktan büyük zevk duyduk. Tasarımlar moda öğrencilerimiz tarafından hazırlanırken, saç ve makyajlar Kozmetik bölümü öğrencilerimiz tarafından yapıldı.Onlara bu anlamda makyajda M.A.C. saç tasarımlarında ise Mehmet Tatlı profesyolnel destek verdi. İki dev sektörün buluşma noktası olarak ülkemize genç yetenekler kazandırmaya devam edeceğiz.’

DEFİLE TEMASI : OASIS ‘ GELECEĞE DÖNÜŞ ‘

Kariyer Fashion Show Geleceğe Dönüş temasında kumaşlar üzerine yansıyan elektron desenler, piksel kareleri ile oluşturulan baskı efektleri, üçüncü boyutların kumaşlara adaptasyonu ve nostaljik dokuların teknolojik dokular ile armonik savaşı gibi birçok sonsuz zenginlik realize edilmiş. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek olan defilede yaşam bir bilgisayar oyunu gibi kurgulatıldı ve izleyicileri sanal bir dünyanın içine çekerek, oyun kahramanları podyumda görsel bir show sergiledi.

İLHAM KAYNAĞI BİR KİTAP...

İstediğiniz kişi olabileceğiniz, istediğiniz yerde istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz bir yer olan, insanlığın son vahası, sanal dünya OASIS’ te. Bir gün OASIS’ in yaratıcısı James Halliday ölüyor. Arkasında bıraktığı milyonlarca dolarlık bir servet… Ancak bir sorun var. Ortada bir varis yok. James Halliday bütün mirasını tek bir kişiye bıraktı. Yarattığı devasa sanal dünya OASIS içinde sakladığı üç anahtarı bulacak olan kişiye.

Böylece dünya çapındaki kıran kırana mücadele başladı. Ve anahtara giden ilk ipucunu Wade Watts buldu. OASIS o kadar etkili şekilde yayılmış, çok oyunculu sanal programdır ki, devlet okulları bile bu sanal gerçekliğin içinde yer almaktadır. Kullanıcılar OASIS’ e dokunsal elbise ve eldivenleri ve özel vizörlü gözlükleri ile bağlanmakta, neredeyse sadece uyumak için özel oyun konsollarını kapatmaktadırlar. OASIS’ teki 3 anahtarı bulup servetin sahibi olmak isteyen karakterlerin hikayesi anlatılırken 80li yıllara yapılan göndermeler ve alınan referanslar ifadeleri farklı kılıyor.

Kitap joust, temptes, zork, ultraman, wargames, d&d, commodore 64, atari 2600, galactica, yıldız savaşları, geleceğe dönüş gibi 80lerin kült film, oyun ve olgularından referans alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>